Kali mówi o Grande i blokadzie jego filmu - youtuber odpowiada

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-10-06 16:45 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 16)

Premiera nowego singla Kaliego pt "K4LION" była dla rapera okazją odniesienia się do zarzutów związanych z koncertowym DVD. W utworze padały wersy o Grande Connection, CGM i newonce, a temat Kali rozwinął jeszcze w transmisji na Instagramie mocno komentując działalność Grande.

W osobnym wpisie zdradził też dlaczego usunięty został film na jego temat. Natomiast Grande odniósł się do wypowiedzi rapera zawartej w streamie. Wszystkie 3 komentarze załączamy chronologicznie pod spodem.

W transmisji tak Kali mówił o kontrowersyjnym youtubowym komentatorze:

"Kim jest k*rwa ten koleś? Kim on w ogóle k*rwa jest? Jakiś samotny narcyz na wygnaniu, pełen jadu i toksyczności, bo to aż emanuje z jego twarzy i oczu, że jest bardzo wk*rwiony. Widać, że go to w*ierdala, nie? Widać, że go to zżera. Siedzi sobie gdzieś na jakiejś obczyźnie, bo w Polsce go na pewno nie ma, bo bym z nim dawno herbatę wypił. Zaszyty w jakimś kraju typu Hiszpania lub Anglia. Teraz pytanie czemu siedzi tam zaszyty? Pooglądajcie te jego filmiki, nagrywa to z tego kur*idołka z różową tapetą.

Spróbowałem sobie jego profil psychologiczny narysować. No to tak, jakiś wspaniały na białym rumaku książę i zbawca polskiego rapu, który sądzi, że ma największe umiejętności. Który w ogóle pisze dla połowy sceny. Ghostwriter Ganja Mafii? K*rwa serio stary? Kogo ty mogłeś być ghostwriterem? Chyba Rubego ewentualnie, ale i tak wątpię w to!

Jakieś screeny wkleja, że Kali solo […], ty k*rwa pędzlu. Jedyne co możesz zrobić, to wytrzeć ryj naszymi ksywami. Ghostwriter, o którym nikt nie słyszał. Jedyne co mógł komuś pisać, to jakimś nołnejom […]. Mówi że nie rapuje, chociaż w każdym odcinku rapuje. Zaszczycił nas też swoim utworem „Neron”. Mówi, że scena nie potrafi rapować na wielokrotnych. Dla ciebie wielokrotne to są sylaby. Ty pędzlu, nie na tym polegają wielokrotne, twoje teksty nie zawierają wielokrotnych. Chcesz to spytaj Pezeta, on się na tym zna.

Mówisz, że grypsujesz. Jak pójdziesz do kryminału, to pójdzie w siate od razu za oczernianie mnie, i dobrze wiesz, że ch*j w dupę. To cię czeka.

Ty będziesz kogoś trenował psychologicznie, umoralniał na tematy gangsterzenia, ulicy? Co ty pi**dolisz człowieku? Jesteś hipokrytą level expert. Próbuję dojść do tego, kim ty jesteś, oprócz tego, że jesteś nikim. Byłeś zwykłym pędzlem, co pilnuje plantacji. […] Siedzisz na tej sofie i p*erdolisz. Ok, można mieć swój gust, można gardzić rapem, chociaż ksywy które wymieniasz na to nie zasługują, ci ludzie kształtowali scenę. Nie takiemu pędzlowi jak ty, jest osądzać jaka muzyka jest dobra, bo chyba wydaje ci się, że jesteś jakąś wyrocznią"

Na co Grande odpisał na youtubowej karcie społeczność:

"Odpowiem w trzecim odcinku, ale teraz tak na szybko:

Kali zaorał sam siebie. Oficjalnie przyznał, że zgłosił do prokuratury kogoś kto rzekomo oszukał go na brelokach („akcja jest w sądzie”).

Roztrzęsiony usprawiedliwia pozwy o zniesławienie mówiąc: „prawnik, papier, umowa, pismo – dupa krótko. Rynek muzyczny rządzi się swoimi prawami”. Kali JP zgłaszał roszczenia do filmu o nim przez co chwilowo zablokowano materiał. Sugeruje, że jeśli coś jeszcze raz wyjdzie na jego temat (np. na portalach internetowych) to sprawa trafi do sądu. Jego widzowie z podnieceniem piszą, że będę miał sprawę za sprawą.
Tak się to załatwia poza „KAMERAMI FEJMU”? To powinno wam dać do myślenia.

…jeśli Kalemu ktoś ukraść krowa, to być źle

Pięknie gra na emocjach i lawiruje jak politycy, próbuje wywołać nostalgię i wspomina całą swoją historię aby słuchacze dali mu kolejny kredyt zaufania. A przecież miał zakończyć karierę. Jest niesłowny.

PS: Ja mieszkam w Polsce, a podróżuje po Europie bo jest to związane z moją działalnością. Nie ujawnię jej, bo nie chce żeby jakieś patusy nachodziły moich pracowników.

PS 2: Pisałem i modyfikowałem teksty dla BYŁEGO członka ganja mafii i to jeszcze w tamtym roku. Ten raper był w porządku wobec mnie, ale nie był to żaden „Ruby”. Pisałem czasami pojedyncze zwrotki gościnne do kawałków, na które mieli być zapraszani inni.

W każdym mieście jest co najmniej kilku ghostów, a ludzie znają tylko Jacka Cygana :D. Dziwne nie? Są klauzule poufności i papierologia, o której Kali powiedział, ale pewnie byłoby mu na rękę jakbym ujawnił kogoś z kim obecnie nie ma dobrych relacji. Inny jego koleżka (z którym nagrywał) powiedział, że nie wykorzysta tekstów, które mu napisałem po zobaczeniu moich filmów. On też był wobec mnie w porządku, chociaż poznaliśmy się tylko telefonicznie.

PS 3: Tu nie ma oszczerstwa. Twoi słuchacze, których skargi blokujesz, zawierali umowę z „ganja mafią”, a nie z firmą krzak, która nie dostarczyła ci produktu. Za kilkaset tysięcy zł, które bagatelizujesz większość twoich fanów mogłaby ułożyć sobie nowe życie. Bezczelnie mówisz, że jak ktoś ma problem z niewysłanym towarem to żeby szedł na komendę. WTF. Twoi wszyscy dawni koledzy mówią o tobie to samo co rozczarowani słuchacze.

PS 4: Typ nawet nie rozróżnia wielokrotnych, od podwójnych i od krzyżowych. Totalna kompromitacja. Ja nie wydałem oficjalnego kawałka tylko gnioty nagrane w pokoju, bo nie jestem i nie zamierzam być raperem. Jestem autorem tekstów a nie wykonawcą.

PS 5: Kiedyś jak i teraz prowadziłem legalny biznes, planta w przeszłości to była tylko inwestycja (w 100% moja). Nigdy nikogo nie skrzywdziłem, a broń w Polsce ma mnóstwo ludzi np. zakopaną na wsiach. Wielu młodych chłopaków też wpakowało się w uliczne życie, a nawet w uzależnienia słuchając tekstów Firmy. Ale ja przed tym ostrzegam. Bo gdybym miał teraz 15 lat i ktoś powiedziałby mi to samo, to uniknąłbym całego cierpienia i bagna przez które przeszedłem. Natomiast Kali promuje taki styl życia, wychwala patologie i z dumą oświadcza, że kradł babciom torebki i dalej by to robił gdyby nie rap.

PS 6: Co do filmów z projektu. Ja mam wykształcenie wyższe, ale treści i tak będą weryfikowane przez psychiatrów, którzy zajmują się tym tematem na co dzień. Każdy specjalista będzie mógł sam to sprawdzić.

PS 7: „Nie pozwól żeby ktokolwiek mówił, że jesteś nikim” – Słoń.

Ja mogę być dla ciebie cinkciarzem z wypizdowa, mogę być nikim. Obojętne. Ale tym pokazałeś tylko, że ruszają cię słowa jakiegoś „nołnejma” i że nie radzisz sobie z krytyką. Nie odniosłeś się praktycznie do niczego, bo znasz prawdę, ale Twoje ego ją wypiera. Zaledwie 12-minutowy filmik zachwiał twoim filarem z waty. Podświadomie czujesz zagrożenie, bo wiesz co by sie stało z takimi jak ty, jakbym chciał być raperem (w ciągu max 5 lat pracy). Każda normalna jednostka w społeczeństwie będzie po właściwej stronie, nawet jak nie słucha takiej muzyki. Twój wykreowany wizerunek pęka w zderzeniu z rzeczywistością.

Pytanie kim ty jesteś? Byłym złodziejem torebek, dukaczem i szefem dwuosobowej ganja mafii, która wciska dzieciom badziewie po zawyżonej cenie? Kimś przez kogo świadomi słuchacze wstydzą się, że słuchają rapu.

PS 8: Nie możesz mnie zgasić, bo mówię prawdę. Prawda boli, zwłaszcza, że nie wyjaśnia was Youtuber tylko ktoś kto uczestniczy w procesie tworzenia i zna ten syf od środka. Jak ja nie znam się na hip hopie to w takim razie NIKT SIĘ NIE ZNA. To co mówię może momentami wydawać się wyolbrzymione, ale to jak ci wielcy „artyści” traktują ludzi prywatnie zasługuje na znacznie większy pocisk, a nie na miliony, które zarabiają.

PS 9: Uważasz, że możesz uniknąć odpowiedzialności kiedy pozwiesz kogoś jako „ganja mafia”, a nie osobiście? W takim razie ty też już nie grypsujesz :D Chyba wiesz dlaczego. Są 4 powody. Wielu grypsuje dlatego bo sprzeciwia się administracji i dlatego, że jest to jedyny sposób aby zachować człowieczeństwo. Może wypowiedz się o Maliku, który nazywa takich jak ty „kuwami i krzywdzicielami”. Propsujesz Stanowskiego bo boisz się, że o tobie nagra, ma duży posłuch. Ale przecież on krytykuje taką patologie w rapie, krytykuje mafię pruszkowską i pato walki. Także zaprzeczyłeś wszystkim wartościom jakie promowałeś w swojej twórczości. RIP

Miałeś korzenie na ulicy, ale obecnie zajmujesz się tylko jednym korzeniem w swojej dwuosobowej mafii.

To co zrobiliśmy to było dopiero INTRO."

Natomiast wczoraj na instastory Kaliego pojawił się następujący wpis:

"Przestańcie żyć tą aferką, bo temat jest zamknięty. Jakby kogoś ominęło. Nie pozwolę nikomu bezkarnie rozprzestrzeniać nieprawdziwych informacji na mój temat i to się nigdy nie zmieni. Moje jedyne kroki, jakie podjąłem we własnej obronie, to słowne wyjaśnienia oraz działania dystrybutora mające na celu usunięcie z kanału @grandeconnection materiału, w którym bezprawnie wykorzystuje i monetyzuje materiały video, należące do Ganja Mafia Label bez licencji i zgody. Po drugie – film zawierał nieprawdziwe informacje na temat mojej osoby oraz całej sytuacji z DVD. Z racji bycia profesjonalnym muzykiem od dwóch dekad troszczę się zarówno o swoje dobre imię jak i to, by moja twórczość była odpowiednio chroniona. Mówiąc wprost, jeśli będziesz chciał zabrać mi chleb nie pozostanę ci obojętny. Dla mnie temat jest zamknięty. Finito. Fin. Fine. Czego nie rozumiesz? Game over"

****

Nullizmatyk x Filipek feat. Kamil Bednarek - Nadzieja (Live, Popkillery 2022)

Erni
(...)Mówiąc wprost, jeśli będziesz chciał zabrać mi chleb nie pozostanę ci obojętny(...) Mocne słowa jak na złodzieja damskich torebek którym kradł pieniądze na chleb i jest z tego dumny...
Dzielnicowy
Że Grande wpadł "przy okazji" po siano,to nie ulega wątpliwości.Ale facet ma rację i jest głosem wszystkich wydymanych słuchaczy, którzy nie mają odwagi powiedzieć tego głośno.Ja zrobiłabym dokładnie to samo co on.A co najważniejsze,to niesie pozytywny przekaz, dobrą energię.A dziś trudno o takie rzeczy.Niektórzy raperzy zostali rodzicami,mają małe dzieci i wciskają tym dzieciom to,co naciśli im ich rodzice i oteczenie.Nawijają o tym jak wyszli z bagna,a na ich płytach i koncertach,w serwisach ich dzieci muszą słuchać tych wszystkich ulicznych prawideł.Coś tu kurwa chyba nie gra,nie?Gdzie te kurwa zmiany?Inne metki w ciuchach, droższe auto ale patola ta sama.Grande miał rację w odpowiedzi,podczas oglądania filmiku Kaliego przyobserwowałem wszystkie te szczegóły,co Grande.Myślę, że to nowy rozdział porządku na scenie,bo jak ktoś już głośno o czymś powiedział,to za nim pójdzie reszta.Ale raczej jestem zdania,by zwyczajnie pierdolić to co robią tamci i robić swoje.Niech ich inni sponsorują.A życie pokazuje, że to jest brudna robota być na świeczniku.
Kartapobytu
Przecież kali przyznał, że sprzedał typa od breloków. Dlaczego o tym nie napisaliście? Plus strasznie pozwem to kluczowy fragment
Patryk L.
„monetyzuje materiały video, należące do ganja mafii” – Kali kłamie. Reklamy w tym filmie pojawiają się tylko dlatego bo zgłaszał roszczenia do użytych fragmentów! Przecież to prawo cytatu "zaledwie 3 sekundy użyte". Wiec środki z reklam są przekazywane do Kalego. Za to teraz postanowił w ogóle zablokować materiał! Ten człowiek ma czelność mówić o wolnych mediach i cenzurze? Grande go totalnie zaorał tym postem. Jak pojawi się film to kali może skończyć karierę. Jest sprzedawczykiem oficjalnie.
incoG
Nie rozumiem jednej rzeczy. Grande w swoich filmach przytacza fakty, linijki z kawałków, wycinki z wywiadów. No to jaka to jest obraza? Fakty, łączenie kropek to jest obraza? Kali to życie cie obraża, a ten chłop to po prostu wypunktował. Obrażać to zwyzywać kogoś, w dodatku bezpodstawnie. Kali się zesrał w poscie jak małe dziecko w pościel i poskarżył się policji jutubowej. Jeszcze Pezetem sobie mordę wyciera. Kali kończyć kariera
Łukasz
Kali to lamus. Obraża się jak mała dziewczynka.
ODB RIP
Dokładnie. To on brzmi jak hejter przy tym youtuberze
IncoG
WWO - Wielcy bandyci. Pragnę przypomnieć i skojarzyć postacie oraz fakty
JFK
Na tej samej płycie jest kawałek z firmą?
incoG
No właśnie to jest chyba easter egg
Ajwar
Kali (dewanagari काली, trl. Kālī, dosł. rodzaj żeński wyrazu „czas”, trl. kālā) – hinduska bogini czasu i śmierci, pogromczyni demonów i sił zła. I ten typ ma jeszcze czelność nagrywać płyty o czakrach hahaha. Polski hip-pop to dno.
teresa
Kali to ... a szkoda gadac naprawde.
LLL
Wielki git i wielki ulicznik straszy portale sprawą w sądzie. Blokuje merytoryczny film, zamiast sie odnieść. NO LUDZIE! Co na to branża?! Przecież on powinien być już skończony na ulicy!!!
avemaria
Ave Grande!
TOWARISZ
To prawda, Grande zwrócił uwagę na palący problem którym jest ogromne zakłamanie i fałszywość w śród wielu raperów.Kali to złodziej od dzieciaka więc Sory kali ale jesteś fałszywy.
Anonim
Widzę że jak na wiecu wyborczym sie tu zrobiło tlum znalazł sobie nowego bożka do wielbienia

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>