P Money szykuje album będący połączeniem drum & bassu i grime'u

P Money to jedna z najważniejszych postaci brytyjskiej sceny grime. Nieobce są mu jednak wycieczki w rejony muzyki elektronicznej. Teraz wchodzi w nie na całego, bo szykuje się do wydania albumu będącego połączeniem grime'u i drum & bassu. Płyta ukaże się nakładem legendarnej wytwórni Hospital Records.

Krążek zostanie nagrany w duecie z Whiney'em, brytyjskim producentem i DJ'em nagrywającym dla tego labelu. Pomysł na projekt zrodził się po tym, jak raper usłyszał wspólny numer brytyjczyka z innym grime'owym wyjadaczem. "Grałem na kilku festiwalach i eventach Hospitala, ale Whiney zwrócił moją uwagę dopiero niedawno. Jakiś czas temu nagrał track pod tytułem "Headlines" i na nim udziela się grime'owy MC Subten. Nigdy wcześniej nie słyszałem o Whiney'u, więc pomyślałem, że to będzie grime'owy numer. Kiedy go sprawdziłem, pomyślałem: 'Yo, to jest zajebiste!' Powiem szczerze, że chciałem ten bit dla siebie! Odezwałem się do niego i poprosiłem o instrumental. Im częściej go słuchałem, myślałem: 'Chcę zrobić więcej'. Podbiłem do niego i zapytałem, czy może zrobimy EP, bo to jest świetne" - powiedział P Money w wywiadzie udzielonym wspólnie z Whiney'em dla portalu UKF. Ostatecznie zamiast krótkiego projektu panowie zdecydowali się nagrać pełny album.

Tak raper wypowiedział się o tej współpracy: "To nie jest jak nagranie featuringu, miałem poczucie, jakbyśmy byli drużyną. [Whiney - przyp. red.] rozumie, kiedy potrzebuję przestrzeni do tego, co robię [...] Jednak ja też muszę go uszanować i dać mu robić swoje, więc przy każdym kawałku, który do tej pory zrobiliśmy mówiłem na przykład.: 'Ej, zrób to, co byś zrobił, gdyby tu nie było MC, albo zrób miks do klubu. Tak było przy każdym tracku."

"P naprawdę wie, co robi, to sprawia, że praca jest dużo łatwiejsza. Jest między nami szacunek, który  pozwala nam nie bać się rzucać pomysły na temat tego, co każdy z nas tworzy, czy dawać przestrzeń, by pracować nad różnymi rzeczami" - powiedział Whiney. Nie wiadomo jeszcze, kiedy premiera wydawnictwa, ale już pojawiły się dwa promujące go single - "Buss The Red" i "Sorry I'm Not Sorry".

P Money udzielił się też ostatnio gościnnie na płycie polskiego producenta Marka Walaszka (Maro Music) zatytułowanej "REJECTS". Oprócz niego pojawili się na niej między innymi Ghostface Killah, Raekwon, Kool Keith i Wiley. "Wileya też poznałem gdy grał w Warszawie i spędziliśmy parę dni z nim również w Józefowie w studio Fort11 robiąc miksy i nagrania do płyty 'Race Against Time'. [...] Co do P Money, to poznałem go przez mojego znajomego z Londynu, niejakiego MSM który jest odpowiedzialny jako inżynier dźwięku za czołówkę brytyjskiej sceny" - powiedział Walaszek w wywiadzie dla Popkillera. Już wystartował preorder krążka. Można go zamawiać pod tym linkiem.

Sprawdź też: Maro Music - wywiad: "Redman nagrywał wokale u mnie w Józefowie"

P Money x Whiney - Buss The Red

P Money x Whiney - Sorry I'm Not Sorry

Tagi: 

90'S
P Money'a pierwszy raz słyszę chociaż osobiscie nie śledzę tak bardzo sceny grime w UK , kojarzę kilku Mc's z tego nurtu wolę klasyczny rap z UK albo z elementami jazzu itp. ale jak wyjdzie ten album od razu sprawdzam bo lubię czasami posłuchać drum n bass jak i grime taka odksczonia na chwilę przynajmniej jest lepsze niż ten cały drill. A tak odchodząc od tematu przepraszam cię Bartek za mój komentarz w newsie o lil keed i kendricku lamar chodzi o gości bez urazy nic do ciebie nie mam.
Anonim
Ja Ci wybaczam, ale następnym razem się zachowuj xD A odnośnie o MultiOliwce, to czy wypada Wam dalej mieć przypisek KONKRETNIE O MUZYCE? Ja wiem, że tu chodzi o co innego, bo ideały to już DAWNO za nami, ale jednak trochę głupio. Brytyjczycy mają ciekawy akcent. Oprócz Skill Mega nie przesłuchałem chyba niczego w całości. Ale numer Skepty No security wymiata.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>