Pete Rock pozwie Nasa do sądu? Chodzi o tantiemy za "Illmatic"!

Nas i Pete Rock mogą niedługo spotkać się na sali sądowej. Legendarny producent chce pozwać rapera w związku z niewypłaconymi tantiemami za swój udział w tworzeniu kultowego "Illmatic".

Serwis Page Six podaje, że w kontrakcie Pete Rocka, podpisanym przez Nasa, była mowa o procencie z zysków z "The World Is Yours", numeru, który Pete wyprodukował i w którym udzielał się także wokalnie, wykonując refren. Producent i jego prawnicy mówią o niewypłaconych należnych mu pieniądzach, które trzeba liczyć już w milionach dolarów.

"Nas i jego ludzie olewali mnie od 1994 roku" - powiedział Pete. "Moim noworocznym postanowieniem jest, by zostać wynagrodzonym za moją ciężką pracę na "Illmatic" - dodał. Pozew ma być złożony pod koniec miesiąca.

Na przestrzeni dwudziestu pięciu lat od powstania "The World Is Yours", utwór był samplowany w prawie stu innych piosenkach, między innymi Eminema, Ricka Rossa, Jaya-Z czy Lil Wayne'a.

Od 1994 Nas i Pete Rock współpracowali tylko dwa razy - przy utworach "The Art Of It" i "Queensbridge Politics", które znalazły się na kompilacji Nasa "The Lost Tapes 2" z 2019 roku.

Sprawdź też: 25 lat "Illmatica" Nasa - wywiad z producentem "Life's a Bitch", L.E.S.

Nas "Illmatic" (Klasyk Wszechczasów)

Nas - The World Is Yours (Official HD Video)

Anonim
To się Pete obudził...po 30 latach xD
Old Boyz
Pete Rock u mnie osobiście w top 10 jeżeli chodzi o producentów, jeżeli chodzi o tę sprawę to jeżeli Nas zachował wobec Pete Rocka tak to jest nie fair, gdyby Pete Rock nie wyprodukował tego kawałka Nasa to by na bank inaczej brzmiał dlatego Nas powinien dogadać się z Pete Rockiem w tej sprawie bo po jakiego H..a się męczyć z tym tematem niech Nas wreszcie się rozliczy z Pete Rockiem i po temacie tak trudno to rozwiązać wiadomo że chodzi o kasę i to dużą ale czy Nasa na to nie stać no bez jaj.
Nasir
NAS to gwiazda, więc ma wszystko w dupie, poza swoimi interesami. Nie uwierzę, że Pete sobie zmyślił tą historyjke. Ale nie mu jednemu siadła od hajsu. Jay-Z czy Kayne West też do mądrych nie należą.
Shaolin Masta
Wydaje mi się że Nas osobiście może mieć z tym mało wspólnego bardziej ludzie z wytwórni prawnicy czy ktoś taki. Pete Rock jeden z najlepszych producentów!!!
23:25 28
Dopiero był w NASA klipie yo

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>