Hiszpański "niedoceniony" - Moonkey łączy smutek z radością (profil)

Po dwóch latach młody Madrytczyk wydał kolejny projekt! Na hiszpańskiej scenie wypływa na brzeg coraz więcej obiecujących młodych artystów. Kilka dni temu pisaliśmy Wam o Beny Jr, nadziei trapu z Barcelony. W tym artykule z kolei skupimy się na zawodniku z Madrytu.

Ignacio Ruiz Hornillos to jedno z genialnych objawień hiszpańskiej trap sceny. Raper już w niektórych środowiskach nazywany jest "europejskim Lil Xanem". W jego tekstach rządzi smutek przeplatany z niezwykłą radością w muzyce. Kontrast mocno specyficzny... ale i mocno intrygujący. I właśnie to, czyni go graczem na hiszpańskiej scenie trapu nadzwyczaj interesującym. Moonkey jest powiewem świeżosci dla hiszpańskiego trapu. 

Moonkey dał się poznać szerszej publice przy okazji remixu "Blood" swojej własnej nuty. W nowej wersji utworu pojawili się wówczas: Recycled J (znany artysta z Madrytu wykonujący reggaeton/R&B, podopieczny Warner Music Spain) oraz dwóch raperów z Argentyny Lucho SSJ oraz Duki. Remix utworu stał sie hitem, podbijając niemal wszystkie playlisty trapowe Ameryki Łacińskiej.

Nowy projekt rapera nosi nazwę "Infravalorado", w tłumaczeniu na polski "niedoceniany". Raper o albumie i o samym procesie twórczym wypowiada się na Instagramie w następujący sposób: "Ten album ma w sobie coś wyjątkowego. Oznacza dla mnie sporą zmianę w życiu muzycznym, jak i tym prywatnym. Od początku pandemii nie mogłem sie skupić na muzyce, miałem problemy z koncentracją i wobec wszystkiego, co robiłem w kierunku muzycznym, miałem całkowicie obojętne odczucia. Temu albumowi jednak powierzyłem swoje emocje, skupienie oraz miłość. Bycie NIEDOCENIONYM nie jest już dla mnie problemem, bo prędzej czy później praca i poświęcenie jakie oddaje muzyce do mnie wróci. Mój wysiłek i poświęcenie całej muzycznej ekipy popłaca. To ostateczna zmiana". 

Na albumie udzieliło się dziesięciu gości: Gxra, Polima Westcoast, Lalo Ebratt, Selecta, Skichi, Lagh0st, Neo Pistea, Bhavi, Arcones oraz niezwykle popularny raper i aktor (znany chociażby z roli Ander Munoza z serialu Szkoła dla Elity) - Aron Piper.

Do każdego numeru na albumie powstał już teledysk i został wypuszczony na kanale YouTube artysty. Poniżej zamieszczamy Wam kilka klipów, sprawdźcie sami!

MOONKEY X ARON - MODO AVION (prod gxra) | INFRAVALORADO

MOONKEY X NEO PISTEA X BHAVI - RELAJADO (prod gxra) | INFRAVALORADO

MOONKEY - TE VA A LLAMAR (prod gxra) | INFRAVALORADO

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>