VNM: „Sokół powiedział mi: 'Zobaczysz, jeszcze nie skończyłeś'”

Do premiery czwartej części książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy” pozostał niewiele ponad miesiąc, a dziś został ogłoszony trzeci z piętnastu rozmówców. Do zapowiedzianych wcześniej Małpy oraz Emade dołączył VNM – artysta, którego nikomu, kto interesuje się polskim rapem, nie trzeba przedstawiać.Wywiad z pochodzącym z Elbląga raperem został przeprowadzony pod koniec lipca w Warszawie i trwał ponad cztery i pół godziny, co przełożyło się na 24-stronicowy materiał o objętości ponad 52 000 znaków. Podczas spotkania VNM opowiedział Jackowi Balińskiemu między innymi o tym, jak doszło do wygranej zespołu 834 w konkursie audycji WuDoo w 2005 roku, którą swoją zwrotkę pamięta najlepiej ze wszystkich, jak wspomina pracę w banku, w jaki sposób powstał przełomowy dla niego utwór, czyli "Na weekend" oraz o jego relacji z Sokołem, z którym miał kontakt zanim podpisał jeszcze kontrakt w Prosto.

„Sokół zajarał się moim numerem 'Na dzielni' i powiedział, że jak chciałbym z nim coś nagrać, to on jest na tak. Tym sposobem powstało 'Nie muszę' – drugi z trzech numerów, które nagrałem po premierze 'Na szlaku po czek'. Trzecim był 'Centymetr'. Tym kawałkiem, na końcu którego są propsy od czołówki podziemia, już oficjalnie żegnałem się ze sceną. Sokoła też poprosiłem, żeby dograł kilka słów od siebie, ale odpisał: 'Nie nagram tego, bo nie wierzę, że kończysz z rapem. Zobaczysz, jeszcze nie skończyłeś'. Miał rację.” - wspomina VNM we fragmencie wywiadu, który został dziś udostępniony na stronie wydawnictwa No Dayz Off.

Z pełną treścią rozmowy będzie można zapoznać się już 29 października, kiedy to odbędzie się premiera „To nie jest hip-hop. Rozmowy IV”. Czwarta część książki kontynuuje tradycje poprzedniczek, goszcząc na swoich łamach zarówno popularnych raperów, jak i mniej medialnych, ale równie istotnych: producentów, DJ-ów czy wydawców. Kolejni zaproszeni goście będą ujawniani na profilach @tnjhhrozmowy w każde wtorek, czwartek oraz niedzielę do 17 października. Dotychczas ogłoszeni zostali Emade, Małpa oraz VNM.

Fot. Jacek Kuropatwa

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>