PRO8L3M zdradza czy jest szansa na reedycję Dobrego Towaru

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-22 14:01 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Dobry Towar to macierzysty skład Oskara i Steeza, który swój ostatni nielegal ukazał się w 2008 roku. Duet zdradził w najnowszym wywiadzie dla Culture.pl jakie są szanse na reedycję ostatniego materiału Dobrego Towaru.

"Może przy okazji jakiejś okrągłej rocznicy. Albo jak będziemy wydawać jakąś okrągłorocznicową reedycję, wydanie specjalne. Chociaż PRO8L3M i Dobry Towar to inne projekty, ale też są nasze." - mówi Oskar.

"Wiesz, z tym wydawaniem reedycji zawsze jest problem. Czy miałby być to zajawkowy projekt czy raczej nastawiony na zysk? Musiałoby to wynikać z zajawki, chęci pokazania światu naszych korzeni. Musielibyśmy to zrobić z całą ekipą, z którą mamy oczywiście stały kontakt, wciąż się przyjaźnimy – to nie jest niewykonalne." - dopowiada Steez.

"Gdyby byli chętni, którzy chcieliby mieć naszą płytę w domu albo chcieliby wiedzieć, co kiedyś robiliśmy – to byłaby fajna idea. Wydawać tylko po to, żeby ktoś to kupił i miał kolejną płytę kolesi z PRO8L3M-u na półce – nie mielibyśmy na to ochoty. Materiał jest mega zajawkowy i uważam, że jest kozacki jak na tamte lata. Był zmiksowany i zremasterowany w domowych warunkach, nie potrafiliśmy tego dobrze robić. Produkcją od początku do końca zajmował się Piotrek (Steez83). Ciężko jest zrobić materiał samemu, zajmując się produkcją płyty warto mieć trochę dystansu. Moim zdaniem jest tam parę dobrych hiciorów. Kolejnym aspektem byłaby legalność sampli, bo wtedy mieliśmy raczej wywalone na prawa autorskie…" - kończy Oskar.

Cały wywiad możecie przeczytać pod tym linkiem.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>