Floral Bugs trzecim Młodym Wilkiem Popkillera 8!

Floral Bugs ('01) – reprezentant Bielska-Białej, BDF i horrorco… a nie, wróć. Ech, jak szybko ci raperzy dorastają. Tak, można powiedzieć, że zarówno na polu wydawniczym, jak i artystycznym ten sympatyczny młody twórca już na tym etapie kariery postanowił podkreślić swoją niezależność. Ale to dobrze, bo choć w tekstach przebrzmiewa wciąż młodzieńcza bezkompromisowość i energia, to świadczy tylko o nieustannej chęci rozwoju.

Szlifował swój brudny styl w bielskim podziemiu, działając w ramach Floral Gang i nagrywając pod szyldem 3/4 UDGS. Ciekawym jest, że już na początkowym etapie kariery nagrywał jedynie po angielsku, a to dlatego że… nie wymawiał „r”. Zauważył go Słoń, wziął pod skrzydła, jednak postawił mu warunek – musiał zacząć pisać po polsku. Okazało się, że nie będzie to stanowiło żadnego problemu.

Niewątpliwie mocnym strzałem był utrzymany w stylistyce wczesnego Eminema „Czemu Bugs?”. Następnie cały album pt. „Brzydka Sztuka” wypuszczony nakładem Brain Dead Familii zapewnił 18- letniemu wówczas raperowi całkiem solidną rozpoznawalność. Stabilność wypracowanego stylu, mocne, świadczące o dużej lirycznej wyobraźni linijki i równy poziom utrzymany przez cały krążek to cechy tego bardzo porządnego debiutu. Raper z Bielska-Białej nie osiadł na laurach i już po niespełna roku wypuścił kolejny, wydany już we współpracy z My Music krążek „Nowa Sztuka”, na którym póki co odbił od horrorcore’owej stylistyki, by pójść w kierunku środka, jednocześnie nie tracąc nic ze swojej chropowatości. Bezczelna, przewieziona bragga idealnie sprawdza się przecież w formie dynamicznych bangerów, ale znajdziemy też choćby tematykę relacji damsko-męskich (np. klubowy hit „Playa” oraz całkowicie odmienny, oparty na zgrabnym koncepcie „Znać mnie” o niechcianych zalotach). Bugs rozwija flow, jednocześnie starając się robić jak najciekawszy użytek ze swojej chrypy a’la Skits Vicious (właśnie, ilu newcomerów może pochwalić się wspólnym kawałkiem ze swoim idolem w wieku 18 lat?). Wreszcie, zmienił generyczne, boombapowe (ale jak najbardziej porządne!) bity od D-Low na newschool w najróżniejszych postaciach od 4Money. Na koncie są już współprace z tuzami sceny (Peja, KaeN), często go widać też obok naszych ubiegłorocznych wybrańców – Opała i Bobera.

Właśnie, raper wydaje się zmierzać drogą odrobinę podobną do wspomnianego wyżej Opała. Pomijając obiektywnie dłuższy staż naszego Młodego Wilka z 7. edycji, Bugs także wbił się w mainstream w stylistyce horrorcore’owej, obecnie zaś poszukuje nowych kierunków, sprawdza się w innych klimatach, ewidentnie chcąc stale rozwijać się i zaskakiwać. Nie mamy nic przeciwko, przecież niszczy już teraz!

Video: Kuba Kokot

#PopkillerMłodeWilki8 #dowhatmovesyou

Partnerami akcji Młode Wilki są: Mobile Vikings, Def Jam, UrbanCity (partner odzieżowy)

Jeśli chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w akcji to koniecznie sprawdzaj instagramowy profil Młodych Wilków gdzie publikować będziemy sporo podpowiedzi i subskrybuj kanał na YT, na którym spora garść materiałów video z tegorocznej edycji! Więcej materiałów na kanale PopkillerTV Plus, subskrybuj by nie przegapić.

PrzemekFerguson
elo
s.
Nie wiem czy on taki młody wilk. Już trochę oblatany po scenie. PS. o co cho z tymi komentarzami? Kolejne dwa nie dodane. Pod info o Słoniu i pod kawałkiem Avi TPS. Coś się ewidentnie zjebało.
Anonim
Dobry jest skubany. Dajcie jeszcze profesora smok a będzie KOZAK
Bekazpopkillera
Żenujące te młode wilki z roku na rok
Zielo
"Na koncie są już współprace z tuzami sceny (Peja, KaeN)" Ja zrozumiem nazywanie tak Rycha z racji na przeszłość. Ale KaeN? Rly? Neegero pls...

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>