Dobry Vibe na Trudny Czas #3 - wybiera Tau

dodano: 2020-05-03 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

W mediach znajdziemy obecnie masę strachu, ciemnych wizji i atakujących z każdej strony negatywnych treści. Wszystko generuje niepewność, stres i pogłębia zdenerwowanie. Czy muzyka nie służy też temu, by oderwać się od takich emocji? Czy muzyczne media nie są jednymi z niewielu które mogą choć trochę od tego uciec i dać ludziom trochę wsparcia i otuchy w obecnej ciężkiej sytuacji pełnej znaków zapytania?

Wychodząc z tego założenia odpalamy nowy cykl, który w najbliższych tygodniach stanie się naszym stałym punktem. Codziennie rano otrzymacie porcję 3 utworów wybieranych przez raperów, producentów, aktywistów i dziennikarzy związanych z polskim hip-hopem. Ich klucz jest jeden - mają być to numery, które dodają danej osobie otuchy, które włącza ona by się podbudować lub które zawsze wywołują w niej pozytywne emocje. Bez depresyjnych myśli, gniewu, agresji, złości - tylko utwory, które wesprą, rzucą dobre słowo, motywację, albo po prostu pomogą się zrelaksować i przychillować. Gotowi na #dobryvibenatrudnyczas?

W 3 odcinku znajdziecie selekcję od Tau, uzupełnioną obszernym i osobistym komentarzem z refleksją dotyczącą każdego z utwórów.

GAWVI - Fight For Me ft. Lecrae

Gawvi to doskonały producent. Miałem przyjemność pracować z nim przy dwóch utworach: Godline oraz Pinokyo. Singiel przypomina mi, że warto mieć kogoś kto będzie "walczył za mnie i o mnie". Kiedy nie mam już sił, tracę motywację i wolę walki. O małżeństwo, rodzicielstwo, relacje rodzinne i przyjacielskie, o swój talent, karierę muzyczną i obowiązki szefa firmy. Kiedy mam dość walki o własne życie. Warto się zastanowić czy obok nas jest taka osoba, która będzie walczyć za nas i dla nas kiedy my stracimy wszelkie siły. Być może jest, a być może już tylko była - może warto też odbudować więź z tą osobą? Szczególnie odnajduję się w tym numerze jako ojciec 13-sto latka. Dziecko w tym wieku intensywnie poznaje świat i często traci orientację co jest dobre, a co nie (dorośli zresztą też - szczególnie dzieci w ciałach dorosłych osób). Wtedy do akcji wkraczam ja aby powalczyć za mojego syna czy żonę. I to jest piękny aspekt człowieczeństwa - nie musimy być we wszystkim doskonali. Mamy prawo być słabi i upadać tak aby czasem ktoś zawalczył za nas. I dla nas.

GAWVI - Fight For Me ft. Lecrae (Official Video)

Lecrae - I'll Find You ft. Tori Kelly

To truizm, ale bywa, że czujemy się zagubieni. Nie potrafimy często nazwać, opisać tego stanu - ale wiemy, że coś z nami jest nie tak. Tracimy równowagę i pragniemy samotności, ucieczki od codzienności lub gorzej - autodestrukcji. Tak aby na chwilę się znieczulić i przestać myśleć o problemach: egzystencjonalnych, obyczajowych, finansowych etc. Niestety te metody nie pomagają nam wyjść z dołka, a wręcz przeciwnie - czujemy się po takiej "ucieczce" jeszcze gorzej. Nikt tak nie potrafi nas zmęczyć... jak my sami. I to jest zagubienie, które potrafi urosnąć do monstrualnych rozmiarów. Dlatego właśnie współczesna cywilizacja cierpi na depresję i nadużywa antydepresantów. Człowiek odczuwa pustkę wewnętrzną, której za żadne skarby nie potrafi wypełnić światem. Dzieje się tak gdy odrzucamy miłość, światło, dobro. Na ich miejsce wchodzi nienawiść, ciemność i zło.
Takie "odnalezienie człowieka" ma na myśli Lecrae rapując w singlu z 2017r. - Bóg obiecuje odnaleźć człowieka w jego złu, ciemności, nienawiści. W jego zagubieniu. Jeśli człowiek na to Bogu pozwoli - będziemy odnalezieni. Pozwólmy Mu. W końcu rzeczą ludzką jest błądzić. I odnajdywać się.

Lecrae - I'll Find You ft. Tori Kelly (Official Music Video)Trip Lee - Sweet Victory ft. Dimitri McDowell & Leah Smith

Widzą mnie na scenie, widzą mnie w telewizji i internecie. Słyszą mnie w radio i w swoich słuchawkach. Widzą i Ciebie w Twoim otoczeniu. Czy zastanawiają się, że jesteś takim człowiekiem jak oni, który żyje wraz z nimi w tej samej czasoprzestrzeni? Który przeżywa dramaty, porażki i sukcesy? Który odczuwa ból i radość? Ma aspiracje i cele? Najczęściej drugi człowiek nie uświadamia sobie, że jesteśmy prawdziwi, realni. Że życie to nie film. I to jest powód dla którego ranimy się nawzajem. Media pompują nam do głowy doskonały obraz utopijnej rzeczywistości: wszystko piękne, wygładzone, błyszczące i kolorowe. A życie bywa bardzo często inne. Wyłączamy smartfona i wracamy do domów bardzo często przepełnionych cierpieniem i smutkiem. Alkoholizmem rodzica, innymi chorobami czy biedą. To są bolesne powroty dlatego ludzie znów uciekają do tej internetowej bajeczki, gdzie mogą poczuć się pozornie spokojni. Ale to kłamstwo. Gdy tak miewam, gdy znów ktoś obraża mnie i atakuje przez swoje wewnętrzne frustracje, niedojrzałość i nieuporządkowane priorytety oraz brak wartości w sercu - przypominam sobie o "słodkim zwycięstwie". Co to za zwycięstwo? Wielkie Zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, który obiecuje, że każdy kto uzna Go jako swojego Pana i Zbawiciela, pójdzie za Jego nauką- będzie zbawiony. Ta obietnica słodkiego zwycięstwa życia wiecznego dodaje mi otuchy gdy cały świat jest przeciwko mnie. Celebruję zwycięstwo życia nad śmiercią. Odnaleziony. Z kimś kto o mnie zawalczy. Oto jeden ze składników sensu życia.

Trip Lee - Sweet Victory ft. Dimitri McDowell & Leah Smith (@TripLee @ReachRecords)

Wszystkie 3 numery znajdziecie także poniżej na playlistach, codzienną selekcję w ramach cyklu "Dobry Vibe na Trudny Czas" będziemy prezentować Wam na dedykowanych playlistach YT i Spotify, tak by można było odpalić sobie całość za jednym zamachem i zbiorczo łapać muzyczne wibracje! Na playliście Spotify brak jedynie numerów Ortegi i Karwela/SoulPete'a, bowiem nie ma ich w serwisie.

Tycu
Dzięki Tau! 5!
Nsurbcfiebxjwj
Dobre traczki
Słuchacz
Selekcja od TAU sprawdza się na 110% według tego co kawałki mają sobą wnosić w tym trudnym czasie. Pozdro TAU 3maj się mordzia...słuchacz z Poznania;)
Ja
W tej trójce mógłby również znaleźć się kawałek TAU- Jestem z Tobą.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>