Dobry Vibe na Trudny Czas #2 - wybiera Marcin Flint

W mediach znajdziemy obecnie masę strachu, ciemnych wizji i atakujących z każdej strony negatywnych treści. Wszystko generuje niepewność, stres i pogłębia zdenerwowanie. Czy muzyka nie służy też temu, by oderwać się od takich emocji? Czy muzyczne media nie są jednymi z niewielu które mogą choć trochę od tego uciec i dać ludziom trochę wsparcia i otuchy w obecnej ciężkiej sytuacji pełnej znaków zapytania?

Wychodząc z tego założenia odpalamy nowy cykl, który w najbliższych tygodniach stanie się naszym stałym punktem. Codziennie rano otrzymacie porcję 3 utworów wybieranych przez raperów, producentów, aktywistów i dziennikarzy związanych z polskim hip-hopem. Ich klucz jest jeden - mają być to numery, które dodają danej osobie otuchy, które włącza ona by się podbudować lub które zawsze wywołują w niej pozytywne emocje. Bez depresyjnych myśli, gniewu, agresji, złości - tylko utwory, które wesprą, rzucą dobre słowo, motywację, albo po prostu pomogą się zrelaksować i przychillować. Gotowi na #dobryvibenatrudnyczas?

W dzisiejszym odcinku swoje 3 typy prezentuje Marcin Flint - a są to 3 świeżynki z polskiej sceny.

Łona i Webber „No akomodejszon”

Cieszy mnie to ten afrobeatowy ukłon, bo on nie był producencko ani oczywisty, ani prosty do wykonania. Raduje mnie ta czułość i szacunek wobec języka. Ale to oczywistości, przecież nikt jak oni. Poza tym obraz upychania Lego jest mi bliski, kojarzy mi się z córeczką, bo duńskie klocki i polskie koty to właśnie to, co zaprząta teraz jej śliczną główkę, prowadzi nawet profil instagramowy na ten temat ;)

Kuba Knap „Wzrasta”

Knap jest na polskiej scenie moim głównym pocieszycielem. Gdzieś obok mediów, które chcą nas straszyć i okłamujących nas polityków jest gość, który nie zapomniał tu o tym, co jest ważne. Nie krzyczy, a nawija wolno, melodyjnie, z sympatią do człowieka, miłością do planety. Jeżeli Volt po tych wszystkich latach sieka takie bity, a Knap z pełnym spokojem mówi na nich o skrajnie osobistych sprawach, to rzeczywiście, pomimo suszy, wzrasta, co ma wzrastać i zrasta się, co ma się zrastać. Knapini to też wspólna część zbioru gustów – mojego i mojej dziewczyny. Muzyka, którą możesz dzielić z tymi, których kochasz, zawsze krzepi.

Karwel x Soulpete „Najmłodszy brat”

I Krzychu, i Piotr są dla mnie dowodem, że niezależnie od koniunktury, zawirowań, słabszych momentów można robić swoje na poziomie. Nie gadać o tym, a właśnie działać. Ciepła, matowa produkcja, śpiewająca do mnie samplem i facet, który idealnie pasuje do niej barwowo i tak, po prostu, bez żadnych fajerwerków oddaje szacunek i deklaruje miłość swoim najbliższym. Wuja, no piękne masz te siostry!

Wszystkie 3 numery poniżej na playlistach, codzienną selekcję w ramach cyklu "Dobry Vibe na Trudny Czas" będziemy prezentować Wam na dedykowanych playlistach YT i Spotify, tak by można było odpalić sobie całość za jednym zamachem i zbiorczo łapać muzyczne wibracje! Na playliście Spotify brak jedynie numerów Ortegi i Karwela/SoulPete'a, bowiem nie ma ich w serwisie.

polski rap gówno
nie dziwie się że tego kuba knap nikt nie słucha. wypuści 6 płyt w jednym roku a nikt o tym nie wie bo nie ma na spotify. dzięki popkillerowi się o tym dowiedziałem bo myślałem że przestał nagrywać, i w sumie tak jakby jest jak nie można go sobie wygodnie posłuchać, bo ten youtube to chujnia, reklama 30 sekund po każdym kawałku i baterie w telefonie wpierdala. niech zainwestuje bo tylko słuchaczy traci
Mateusz Natali

Masz i na YT i na Spotify jego nowy album, a co do tego że nikt nie słucha to jest obecnie na 6 miejscu OLiS ;)

qweryu
big up for this
Jebaćbor
Wcześniej było Masta Ace - Beautifiul, ja od siebie dodałbym Masta Ace - Take a walk, może tekst wcale nie taki pozytywny ale słuchając bez zwracania uwagi na tekst czuć ten pozytywny vibe płynący z tego beatu. Jeszcze ten sampel na początku ,,Blue skys, sunshine, what a day, lets take a walk in a..." kozak. Pamiętam jak pierwszy raz tego słuchałem to ledwo co rozumiałem i myślałem że to dużo bardziej pozytywna nuta, ale wcale taka straszna nie jest.
Mateusz Natali

Ogólnie całe 'A Long Hot Summer' można by tu wstawić, no prawie całe :) Niesamowity album, topka ever, a dla mnie złapał dodatkowy wymiar po wizycie w NY gdzie trafiliśmy akurat w rekordowe upały dochodzące pod 40 stopni i najpierw w takiej atmosferze spacerowaliśmy z Mastą i Marco a potem zwiedzaliśmy Brooklyn z samochodu z rozkręconym ALHS na głośnikach, piękna sprawa i dopiero można w pełni poczuć ten materiał :)

Jebaćbor
Take a walk to akurat z Disposable Arts jeśli dobrze pamiętam ale co do ALHS to nie da się zaprzeczyć. Jeszcze się pomyliłem bo na początku to on tak tylko nawija a dopiero na refren jest dodatkowo nałożony sampel jak ta babka sobie śpiewa ale szczegół. Te wasze tripy i duża część wywiadów to dopiero przede mną bo jak to wychodziło to ja miałem taki okres że ledwo był czas wejść wieczorem na chwilę na popkiller ale po tym co piszesz już wiem że trochę zazdroszczę takiej akcji.
Mateusz Natali

Tak, moja pomyłka, z Disposable oczywiście, ale resztę o ALHS podtrzymuję ;) A co do Disposable - również fenomenalny album

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>