CO TO JEST HIP-HOP? Pytamy legend rapu w NY!

video
dodano: 2019-12-02 16:43 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Co to jest hip-hop? Co jest prawdziwym hip-hopem? Dyskusje na ten temat są tak stare jak... sam hip-hop - a pierwsze podobne głosy pojawiły się już gdy w 1979 roku powstał pierwszy rapowy singiel ("Rapper's Delight"), bo wg części osób "hip-hop mógł być tylko na żywo" a zapisanie go w studiu było już "nie-hip-hopem".

Po odpowiedź postanowiliśmy udać się do samego źródła - i wypytać o to legend z Nowego Jorku, hip-hopowej kolebki. Wszystko przy okazji tripu "Popkiller sam w NY", a jako że gorące dyskusje z ostatnich miesięcy podsycił dodatkowo singiel "Hip-Hop" Młodych Wilków 7 to wydaje nam się to idealny moment na publikację tego materiału. Zamiast przerzucać się argumentami co nie jest hip-hopem, albo ustalać kto może się na ten temat wypowiadać... posłuchajcie więc co stanowi jego esencję wg pionierów, legend oraz młodych wychowanków prosto z osiedli, na których narodziła się cała ta kultura.

Rozmawiali: Mateusz Natali, Marcin Natali
Tłumaczenie, montaż: Marcin Natali
Kamera: Patrick Radecki, Mateusz Natali

Relacje z cyklu 'Popkiller sam w NY' nakręcają Outsidewear i Select Shop.

Wszystkie dotychczasowe odcinki "Popkiller sam w NY"

Playlista YouTube'owa "Popkiller sam w NY"

CO TO JEST HIP-HOP? Pytamy legend rapu w NY!

padre69
młodzi wilcy nie są jbc
Marcin Przejmuj Popkillera !!
Marcin Przejmuj Popkillera !!
polski rap gówno
Hip-Hop to dziwka, stara odrapana proca, dobra raz na jakiś czas, lecz jak ją można kochać?
murzyński trap gówno
zupełnie jakbym czytał opis twojej starej
fat_mike
Bezposrednie porownanie tego co w glowach weteranow z NY i mlodych z Polski nie wypada optymistycznie jesli chodzi o naszych rodakow. Kogo interesuja takie rozwazania i tematy? Niestety w tym kraju malo kogo, ale to tylko odbicie szerszego spoleczenstwa - niestety ambitne tresci nie maja zbyt szerokiej widowni.
hip-haph
Ty Ematei już pokazałeś ostatnimi młodymi stękającymi wackami co to dla ciebie hip-hop. Niech Marcin przejmie ten portal i zajmie się hip-hopem i rapem a nie marnym popem jak Mati... #TeamMarcin #MarcinMuszisz
Marcin Natali

Haha akurat  tak się składa, że cały ten materiał był pomysłem i inicjatywą Mateusza i to on pilnował, żeby po każdym wywiadzie w NY zadawać artystom również to pytanie, dzięki czemu w ogóle było z czego składać ten filmik :) Ja natomiast przysiadłem z montażem i doborem kawałków grających w tle - a Mateusz przygotował te plansze przedstawiające pokrótce każdego rozmówcę, także pełna praca zespołowa. Teamwork makes the dream work! ;) Pozdr!

Marcin Przejmuj Popkillera !!
Dobra dobra, wiadomo że braciaka będziesz bronić. Przejmuj portal i nie gadaj, a my Ci pomożemy ! Marcin Przejmuj Popkillera !!
To nie jest hip hop
Niech Popkillera przejmie ktoś, kto będzie pisał newsy o rapie. Premiera Onyx & Snowgoons przeszła chyba bez echa na tym portalu, a płyta kozacka. Pewnie tych rzeczy jest więcej, ale ta jedna rzecz mi się rzuciła w oko przeglądając tu newsy w ostatnim czasie.
Marcin Natali

Obecnie jest taki natłok premier rapowych, że naprawdę ciężko ze wszystkim nadążyć a od razu nowości sprawdzają chyba głównie najwierniejsi fani artystów. W ostatnich dniach informowaliśmy m.in. o nowych albumach DJ'a Shadowa, Big Shuga, The Game'a, Fabolousa, Mursa i Groucha czy J Stone'a - wszystko konkretne newsy o dobrym rapie. Ale fakt, o Onyx nie było jeszcze. Dzięki za info, postaramy się wrzucić. :) Pozdr!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>