21. splash!: J.Cole, Lil Pump, 6lack, Goldlink, Russ, Action Bronson i wielu innych w Ferropolis!

splash! Festival scena noca

Rok zbliża się ku końcowi, a to oznacza, że do kolejnej edycji Waszego ulubionego festivalu coraz bliżej. Najwyższa pora ujawnić kolejny line up update. Dlatego usiądźcie spokojnie, trzymajcie się mocno i sprawdźcie kolejnych artystów, którzy wystąpią na splashu! Gwarantujemy, będzie super!


J. Cole

Gdyby nie był raperem, to z całą pewnością zostałby filozofem. Jego teksy są zaangażowane politycznie, stawiają czoła problemom społecznym, a przy tym są przystępne dla każdego. Przy porządnej dawce soulu przywraca wiarę w conscious rap w mainstreamie - udowadnia to wydany w ubiegłym roku album "4 Your Eyez Only" i związany z nim film dokumentalny wyprodukowany przez HBO. Na splashu! raper z Dreamville zachwyci swoją mieszanką rapowych nauk i turn upu.

Lil Pump

Albo go kochasz, albo nienawidzisz - obok Lil Pumpa nie można przejść obojętnie i może to dokładnie z tego powodu jest jednym z najciekawszych newcomerów. W wieku 17 lat raper pochodzący z Miami podbił w niecały rok uniwersum Soundclouda i osiągnął milionowe wyświetlenia. W międzyczasie wydał tape, na którym odnalazł się hit "Gucci Gang" - najbardziej wpadający w ucho kawałek tego roku, którego spokojnie dasz radę wykrzyczeć podczas 21. edycji splasha! bez uprzedniej znajomości tekstu.

Vince Staples

"The Big Fish Theory" to jeden z najciekawszych i najważniejszych albumów 2017 roku. Raper pochodzący z Westcoastu łamie granice gatunkowe na drugim albumie, koncentrując się na wyznaczaniu trendów, współpracując przy tym z tak wielkimi postaciami jak Kendrick Lamar czy Damone Albarn (Gorillaz). Inspirując się ravem i elektroniką kreuje swoje przyszłościowe brzmienie, tworząc przy tym wibrującą i elektryzującą atmosferę, która pasuje jak ulał do splasha!. Po raz drugi w Ferropolis.

6lack

6lack przeżył dużo więcej niż mogłoby się wydawać. Już w 2011 roku podpisał umowę z anonimowym labelem, sukces jednak nie nastał, dlatego przez pewien czas musiał zostać bezdomnym. W listopadzie 2016 odrodził sie jednak jak Feniks z popiołów i zauroczył wszystkich swoim debiutanckim wydawnictwem "Free 6lack". Od tej pory nigdy nam mało jego szczerego, drażliwego R&B i mrocznych vajbów - podczas 21. splasha! przeżyjemy to również na żywo.

Action Bronson

Oprócz jednego z najbardziej interesujących i zabawnych programów kucharskich na tej planecie raper pochodzący z Nowego Jorku tworzy nadal niesamowicie dobrą muzykę. Jego majorowy debiut "Mr. Wonderful" został dobrze przyjęty w 2015 roku na całym świecie, w lipcu natomiast wydał następcę "Blue Chips 7000". Z jednej strony udowodnił na nim, że samplowane beaty nadal trafiają w gust obecnego słuchacza rapu oraz, że przechwałki własnych umiejętności przez cały album wystarczą w zupełności, aby stworzyć niesamowicie dobrą muzykę. A kto był już w 2013 albo 2016 roku na splashu!, wie, jak naładowany energią jest Bronson na scenie. Kto nie miał jeszcze tej przyjemności, umożliwiamy trzecią szansę w Ferropolis.

Goldlink

24-latek wydał dwie EPki, pomimo tego jego kariera nie nabierała tempa. Jednak na początku tego roku dostarczył prawdziwy hit znany jako "Crew". W krótkim czasie featuring z Brent Faiyaz i Shy Glizzy uzyskał status platyny. Po wydaniu debiutanckiego albumu "At What Cost" nie jest już postacią anonimową i stworzył swoje własne brzmienie zwane "Future Bouncem", gdzie mieszanka HipHopu, House i R&B brzmi bardzo organicznie. Na 21. splashu! udowodni, jak to brzmienie wspaniale sprawdza się na żywo.

Blackbear

Producent G-Eazy`ego, songwriter Justina Biebera i własny singiel na liście billboardu R&B Hot 100 przez rok, to najważniejsze dane na temat wieloletniej kariery Bleakbeara. "Rap&B" precyzyjnie określa brzmienie tego dwudziestosiedmiolatka z Florydy. W 2017 roku krążek "Digital Druglord" zadebiutował w top10 najlepiej sprzedających się albumów, a kanapę w studio dzielił z artystami takimi jak Gucci Mane czy Linkin Park. Witamy w Ferropolis w 2018 roku!

Russ

Nazwa debiutanckiego albumu Russa Vitale z New Jersey, który uzyskał złoty status, nawiązuje do bajki dla dzieci. "The Boy Who Cried Wolf" opowiada historie pasterza, który przekonywał mieszkańców okolicznej wioski, że wilki atakują jego stado. Kiedy wilk zaatakował naprawdę, nikt mu w to już nie uwierzył. Russ opisuje siebie samego jako tego chłopaka, który muzycznie zaczął raczkować w wieku 14 lat i opowiadał każdemu, że pewnego dnia stanie się sławny. I ten dzień nareszcie nastał, singiel "What they want" z albumu “There’s Really a Wolf” zadebiutował na amerykańskiej liście Billboardu. My wierzymy w Russa i jego udany debiutancki występ w Ferropolis.

Krept & Konan

Wyspy to nie tylko buzująca obecnie scena grime`u, rapowa scena jest tam również aktywna i progresywna od lat. Casyo Johnson i Karl Wilson, znani od prawie 10 lat jako Krept X Konan, uzbierali oprócz wielu wyróżnień i miejsc na listach sprzedaży masę doświadczenia scenicznego i występowali jako support przed artystymi takimi jak Skepta czy Wretch32. Singiel "Freak of the Week" wraz z gwiazdą RnB Jeremihem zadebiutował w top10 najczęściej słuchanych kawałków i tylko przypieczętował status duetu na scenie. Oprócz nagrody MOBO za najlepszych hiphopowych wykonawców, wydawnictwo "The Long Way Home" z featuringami Wiz Khalify i Ed Sheerana zostało wyróżnione jako najlepszy album roku. Liczymy na wasze ciepłe przyjęcie ich pierwszego show na splashu!

Night Lovell

Od wydanego w 2014 roku debiutanckiego albumu "Concept Vague" z singlami "Dark Light" i "Trees of the Valley", hype wokół Kanadyjczyka nie przeminął. Estetyka Lo-Fi jego teledysków w połączeniu z ochrypłym, mrocznym, wokalem na ciężkich trapowych bitach sprawiła, że zdobył duży międzynarodowy fanbase. Unikalna energia i niesamowita atmosfera jego występów na żywo, którą można było przeżyć na kompletnie wyprzedanej europejskiej trasie, zobaczymy w tym roku po raz pierwszy w Ferropolis.

Jacin Trill

Jacin ma wsparcie. Międzynarodowe wsparcie. Kiedy Worldstar HipHop udostępnił na stronie kawałek "Rozeswoesh", młody Holender wylądował w studio z Ugly Godem. Debiutancki album "Happyland" zajmuje się tak ważnymi tematami jak jazda na rowerze czy mycie naczyń. Świeżo po szkole, wraz z garścią innych artystów jak Ronnie Flex zmienia oblicze holenderskiej rapowej sceny i należy do jednych z najciekawszych reprezentantów tego gatunku. Według jego własnej wypowiedzi nigdy się nie przejmuje, a jego znakiem rozpoznawczym jest bycie pozytywnym. Na #splash21 wypijemy za niemiecko-holenderską przyjaźń, gdzie Jacin Trill wystąpi po raz pierwszy w Niemczech.

Rin

Od "Don`t Like", a najpóźniej od "Bianco" stało się jasne: Rin to kolejna największa nadzieja niemieckiego rapu. Nic dziwnego, że zaprosiliśmy go drugi raz pod rząd. Show Rina w ubiegłym roku podczas 20. edycji splasha! był najbardziej szaloną imprezą festivalu. Jeżeli to ominąłeś, w 2018 będziesz miał drugą szansę. Jego debiutancki album "EROS" jest na językach niemieckich fanów rapu, krytyków muzycznych i ludzi spoza sceny po dziś dzień. Rin rozumie obecną młodzież i wpędza ją w imprezowy nastrój.

Zugezogen Maskulin

W zeszłym roku musieli wystąpić pod pseudonimami odziani w futra jako “Zuckersüße Mäuse”, w tym roku Zugezogen powrócą w pełnej krasie. Na najnowszym wydawnictwie duet zwiększa poziom cynizmu do niewyobrażalnych rozmiarów, publice wykrzykiwane są absurdalności i żale - i aby nie był to powód do smutków, powstała energia zamieniana jest podczas koncertów w ogromne moshpity. W dobrze znanej nam manierze zawładną 21. edycją splasha! po raz kolejny, tym razem jednak prezentując przy tym nowe kawałki z albumu "Alle gegen Alle".

Azad

Przez pięć lat dystansował się od niemieckiego rapu, swój comeback świętował podczas 19. edycji splasha! i stał się jednym z festivalowych highlightów. W zapełnionym mieście z żelaza udowodnił, że nie stracił żadnej mocy dobrze znanej ze starych czasów. Precyzyjna rapowa technika i ponad 25. lat doświadczenia na żywo udowodnią, czemu uznawany jest jako jeden z najważniejszych niemieckich raperów. Podczas najbliższej edycji zaprezentuje swoje tegoroczne wydawnictwo "NXTLVL".

Slowy & 12Vince

Obydwaj pochodzą z Hamburgu i są przede wszystkim  miłośnikami kultury hip hop. 12Vince tworzy jazzowe podkłady z trzeszczącymi bębnami, kiedy Slowy składa na nich precyzyjne i refleksyjne wersy nie tracąc przy tym bitewnej zajawki. Kiedy duet wchodzi na scenę, wszyscy czują się jak jedna rodzina: nie występują jako profesjonalne supergwiazdy, tylko prezentują to, co z namiętnością kochają - i to czuć. Z tego powodu są doceniani przez krytyków i fanów - naszym zdaniem po występie na 21. splashu! będą doceniani jeszcze bardziej.

Bad Gyal

Szpagat pomiędzy futurystycznymi, unikalnymi brzmieniami soundcloudu i katalońską kulturą stworzyła dwudziestoletnia Alba Farelo poprzez autotune`owe ballady w ojczystym języku. Najprzeróżniejsze wpływy od trapu, dancehall po reggaeton słychać na wydanej pod koniec 2016 debiutanckiej epce "Slow Wine". Różne style ubioru, różne style muzyczne, różne języki, coś pomiędzy trapem i tapasem: Bad Gyal to klasyczny przykład artystki wychowanej w internecie. Wybiera to co najlepsze, z tego co ją otacza, i tworzy z tego coś nowego.

OG Keemo

Mały internetowy hype wystarczył, aby raper z Mannheimu wraz z producentem Funkvater Frank mógł poszczycić się umową z Chimperator. Nie ma tu żadnego przypadku: nowoczesny boom bap i wyluzowany battlerap, to obecnie jedna z najbardziej interesujących kombinacji raper-beatmaker w Niemczech. Choć wszystko na pierwszy rzut oka wydaje się być tworzone spontanicznie, teledyski udowadniają, jak wiele pracy wkładane jest w mużykę. Na EPce "Neptun EP" OG Keemo udowodnił swoje umiejętności. To kamień milowy jego przyszłej kariery, mamy nadzieję, że występ na 21. splashu! się również do niej przyczyni.

Veedel Kaztro

Raper z Kolonii opowiada na najczęściej boom bapowych beatach swoje codzienne historie wokół swojej ekipy, rapu i daily struggle. Potrafi również tworzyć muzykę inaczej, udowodnił to w listopadzie na albumie "Frank und die Jungs" wyprodukowanym przez Teka. Autotune nie jest już słowem zakazanym, beaty są zainspirowane dubem, a tekstowo wychowanek MPM prezentuje się zróżnicowanie, krytycznie i szczerze. Na scenach splash! usłyszymy jego stare jak i nowe brzmienie.

Line Up (porządek alfabetyczny na dzień 20.12.2017):
6lack | Action Bronson | Afrob & Tribes Of Jizu | Azad | Bad Gyal | Blackbear | Capital Bra | Casper | Cro | Dardan | Goldlink | J. Cole | Jacin Trill | Krept & Konan | Lil Pump | Night Lovell | Nimo | OG Keemo | Rin | Russ | Skepta | Ski Mask The Slump God | Slowy & 12Vince | Sylabil Spill | Trettmann | Tyler, the Creator | Veedel Kaztro | Vince Staples | Zugezogen Maskulin

21. splash! Festival 2018 - bilety:

Bilety zamówisz na stronie https://www.tixforgigs.com/site/Pages/Shop/ShowEvent.aspx?ID=21735

Bilet na oficjalne preparty (5. lipca 2018, ważny tylko za okazaniem regularnego karnetu na splash! Festival) - 15,00 EUR (ok. 60 PLN)
Karnet weekendowy faza 2 (6-8. lipca 2018, w cenie 10 EUR kaucji za pełen worek śmieci, pole namiotowe i opłaty bookingowe) - 139 EUR (ok. 556 PLN)
Karnet weekendowy VIP (6-8. lipca 2018, w cenie 10 EUR kaucji za pełen worek śmieci, pole namiotowe i opłaty bookingowe) - 259 EUR (ok. 1036 PLN)
Bilet niedzielny (8. lipca 2018) - 69 EUR (ok. 276 PLN)
Bilet Camping Plus (5-8. lipca 2018, ważny tylko za okazaniem regularnego karnetu na splash! Festival) - 55 EUR (ok. 220 PLN)

Bilet parkingowy - 10 EUR (ok. 40 PLN) za pojazd
Bilet Caravan - 29 EUR (ok. 116 PLN) za pojazd

Camping plus zapewnia:
- możliwość rozbicia namiotu przy swoim samochodzie
- oddzielne wejście na teren festiwalu
- oddzielne pole namiotowe
- odseparowany darmowy autobus
- odseparowane darmowe toalety i prysznice

Karnet VIP zapewnia:
-to samo co Camping Plus oraz:
-darmowy wstęp na oficjalne preparty
-wstęp do strefy VIP i trybuny VIP

Do zobaczenia w Ferropolis!

21. splash! Festival
6-8. lipca 2018
Ferropolis - Miasto z Żelaza
Gräfenhainichen (Niemcy)

Web: http://www.splash-festival.de
Facebook: http://facebook.com/wirsindsplash
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/501208506882266/
Twitter: https://twitter.com/splashfestival
Instagram: https://instagram.com/splashfestival/
Youtube: https://www.youtube.com/user/splashmagazin
#splash21

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>