21. splash! Festival: znamy pierwszych wykonawców!

Najlepszy festival świata rozpoczyna odliczanie do 21. rundy. Od 6 do 8. lipca fani hip-hopu z całego świata ruszą w pielgrzymkę do ulubionej rapowej mekki, zwaną Ferropolis. Kogo będziecie mogli tam wielbić, przeczytacie tutaj.Casper

W 2013 roku, na 16. splashu! Casper zapowiedział album "Hinterland", który został wspaniale odebrany przez fanów jak i krytyków. Następnie nastała cisza. Termin wydania następnego albumu był wiele razy przenoszony, aż w końcu we wrześniu 2017 nadeszła ta pora: krążek "Lang Lebe Der Tod" (tłum. Niech żyje śmierć") ukazał się i podobnie jak jego poprzednie wydawnictwa zadebiutował na pierwszym miejscu niemieckiej listy sprzedaży. Po praktycznie wyprzedanej trasie z okazji premiery albumu Casper udowodni również w 2018 roku swoje niesamowite umiejętności na żywo na naszej scenie.

Cro

"tru." to jedna z największych niespodzianek tego roku. Wszyscy myśleli już, że czasy raopowych hymnów już minęły, tymczasem wizytówka Chimperator Records odważyła sie na rozpoczęcie swojej kariery na nowo i porusza się przy tym tak autentycznie i sympatycznie, tak lekko i melodyjnie na samodzielnie wyprodukowanych beatach. Fani i krytycy są pod wrażeniem, album zadebiutował na pierwszym miejscu, a chłopak w masce pandy zapowiedział swoją trasę koncertową na listopad 2018 roku, rok (!) po wydaniu albumu. Przed tym jednak odwiedzi nas na splashu! 21, a kto przeżył jego show na naszej scenie w 2014 roku, wie doskonale, co panda potrafi.

Skepta

Od wydania albumu "Konnichiwa" było raczej cicho o najpopularniejszym reprezentancie grime`u. Z okazji Halloween zaprezentował jednak niespodziewanie swój nowy materiał dla fanów: Skepta wydał bez zapowiedzi EPkę "Vicious" z gościnnym udziałem Lil B, A$AP Rocky`ego, A$AP Nasta i Section Boyz. I pomimo muzycznego rozwoju jedno pozostało wspólne: Skepta dostarcza hity. Skepta ma energię. Kiedy Skepta wchodzi na scenę obowiązkiem wszystkich jest przy tym szaleć. I dokładnie to możecie, a wręcz musicie czynić podczas 21. splasha!

Tyler, the Creator

Lider Odd Future dołączył w międzyczasie do absolutnej hiphopowej elity. Jego obecny album "Scum Fuck Flower Boy" udowodnił to na różne sposoby - brzmienie wpada w ucho, a pomimo tego jest eksperymentalne, tekstowo Tyler ujawnia swoje refleksyjne oblicze jak nigdy wcześniej, a wisieńką na torcie są gościnne występy Frank Ocean, A$AP Rocky`ego i wielu innych. Niestety Tyler nie pojawia się za częśto w Europie. Jego występ na 16. splashu! jest legendarny, niestety w roku ubiegłym musieliśmy odwołać jego koncert. Tyler, The Creator zamieni cały festival w pył!

Ski Mask The Slump God

Scena otwarta dla kolejnego cudownego dziecka Soundcloudu. Ski Mask The Slump God trzeba po prostu wielbić. Jego flow, a przede wszystkim jego zmiana pomiędzy, sprawia, że nasze serca biją szybciej. Ski Mask walczy poprzez swój szalony i sympatyczny styl przeciwko depresji na Soundcloudzie. Wszystko jest bardzo dziwaczne, mistyczne, a pomimo tego bardziej dostępne niż produkcje większości jego chmurowych kolegów. Niech #splash21 stanie się jego drugim domem!

Nimo

Już podczas 19. edycji splasha! Nimo jako newcomer na scenie splash! Magu sprawdził się na medal. Rok później chciał odpocząć, zamiast tego przeżył jednak najlepszy rok w swojej karierze. Dwa złote single, milionowe wyświetlenia na youtubie, trasa koncertowa była praktycznie wyprzedana. Ten najbardziej wzięty młodzieniec poprzedniego roku powróci na 21. edycję splasha!, aby przywitać wszystkich swoich Habeebees. A kto widział jego show w 2016 roku, ten wie: Kiedy Nimo pojawia się na scenie, nigdy nie zabraknie znanych gości.

Capital Bra

Capital Bra rozpoczął swoją karierę bardzo skromnie podczas freestylowych sesji Rap am Mittwoch i udało mu się zadebiutować na niemieckiej liście sprzedaży swoim debiutanckim albumem. Jego nowy album "Blyat" osiąga sukces za sukcesem i jest bardzo popularny pośród jego fanów. Miliony klików poźniej nosi teraz tylko gucci (“Nur Noch Gucci”), a posród niemieckiego rap kosmosu jest władczy niczym Władimir Putin. Kuku Brrrrrrra!

Dardan

Telefon dzwoni, Dardan jest przy słuchawce. Z której zapyziałej dzielnicy Stuttgartu wylądował w niemieckim rapowym kosmosie, tego nie wie tak dokładnie nikt - ale to też jest nieważne. Bo teledysk do "Wer macht Para" uzbierał ponad 16 milionów wyświetleń, a sam Dardan podpisał umowę z Olexeshem i Azzlackami. Na splashu! co prawda, nie uda mu się poprzez swoją tanią komórkę rozprowadzić skunku, za to z całą pewnością wpadające w ucho hooki poprzez głośniki. Rrring rrring.

Trettmann

Trettmann obecnie jest jednym z najlepszych. W ostatnim roku dzięki nowemu stylowi odnalazł liczne grono słuchaczy, a od przynajmniej 2017 roku dzięki, jak mogłoby się wydawać, debiutanckiemu albumowi "#DIY" wspiął się na sam szczyt Olimpu niemieckiego rapu. Na majstersztyku wyprodukowanym kompletnie przez KitschKrieg pojawiły się inne wielkie postacie lokalnej sceny rapu jak GZUZ, RAF Camora, Bonez MC, Marteria i wielu innych. I tego rozwoju stylu i opanowania do perfekcji nikt jeszcze długo nie podrobi. Na 20. splashu! już zamienił scenę w pył - wraz z nowym krążkiem w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej.

Afrob & Tribes Of Jizu

Afrob od wydania "Rolle mit Hip Hop" w 1999 roku to stała część niemieckiego rapświatka. W 2017 roku wydał swój pierwszy album wspólnie z Tribes of Jizu, bandem, który już nie raz wspierał niejednego popularnego MC. W przyszłym roku zobaczymy ich wspólnie na żywo również na splashu! 21. Nie możemy doczekać się energii organicznej akustyki bandu i 20 lat doświadczenia rapowego weterana. Bądźcie z nami, kiedy Afrob będzie wszystkim życzył "Schönen, guten Abend"! (tłum. "pięknego, udanego wieczoru")

Sylabil Spill

"Sylabil Spill, MC z lyricsami i skillsami" to wychowany w Bonnie raper pochodzący z kolonijskich boom bapowych kręgów. Jego album wydany w Kopfticker Records udowodnił, że rozwinął się muzycznie i tekstowo, a ostatnio postanowił rozpowszechnić brytyjskie brzmienia grime`u w niemieckiegm rapie. Jedno pozostało niezmienne: Spill ma w sobie tyle energii i zlości za trzech i wie, jak je wykorzystać. Zdaje sobie z tego sprawę każdy, kto miał okazję zobaczyć Radira na żywo - a kto do tej pory nie miał tej przyjemności, będzie miał do tego okazję podczas 21. edycji splasha!

Line Up (porządek alfabetyczny na dzień 12.11.2017):
Afrob & Tribes Of Jizu | Capital Bra | Casper | Cro | Dardan | Nimo | Skepta | Ski Mask The Slump God | Sylabil Spill | Trettmann | Tyler, the Creator

21. splash! Festival 2018 - bilety:

Bilety zamówisz na stronie https://www.tixforgigs.com/site/Pages/Shop/ShowEvent.aspx?ID=21735

Bilet na oficjalne preparty (5. lipca 2018, ważny tylko za okazaniem regularnego karnetu na splash! Festival) - 15,00 EUR (ok. 60 PLN)
Karnet weekendowy faza 1 (6-8. lipca 2018, w cenie 10 EUR kaucji za pełen worek śmieci, pole namiotowe i opłaty bookingowe) - 129 EUR (ok. 516 PLN)
Karnet weekendowy VIP (6-8. lipca 2018, w cenie 10 EUR kaucji za pełen worek śmieci, pole namiotowe i opłaty bookingowe) - 259 EUR (ok. 1036 PLN)
Bilet niedzielny (8. lipca 2018) - 69 EUR (ok. 276 PLN)
Bilet Camping Plus (5-8. lipca 2018, ważny tylko za okazaniem regularnego karnetu na splash! Festival) - 55 EUR (ok. 220 PLN)

Bilet parkingowy - 10 EUR (ok. 40 PLN) za pojazd
Bilet Caravan - 29 EUR (ok. 116 PLN) za pojazd

Camping plus zapewnia:
- możliwość rozbicia namiotu przy swoim samochodzie
- oddzielne wejście na teren festiwalu
- oddzielne pole namiotowe
- odseparowany darmowy autobus
- odseparowane darmowe toalety i prysznice

Karnet VIP zapewnia:
-to samo co Camping Plus oraz:
-darmowy wstęp na oficjalne preparty
-wstęp do strefy VIP i trybuny VIP

Do zobaczenia w Ferropolis!

21. splash! Festival
6-8. lipca 2018
Ferropolis - Miasto z Żelaza
Gräfenhainichen (Niemcy)

Web: http://www.splash-festival.de
Facebook: facebook.com/wirsindsplash
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/501208506882266/
Twitter: https://twitter.com/splashfestival
Instagram: https://instagram.com/splashfestival/
Youtube: https://www.youtube.com/user/splashmagazin
#splash21

Komsi
Przecież tych opisów artystów nie da sie czytać, kto to pisał w ogóle jakis koleś z łapanki?
etyben1
Bilet Camping Plus (5-8. lipca 2018, ważny tylko za okazaniem regularnego karnetu na splash! Festival) - czy to znaczy, że dodatkowo muszę kupić zwykły bilet a to jest tylko opłata za pole namiotowe?
Michał Kubacki

Nie. Bilet camping plus to takie pole namiotowe premium. W cenie biletu za 139 EUR masz juz wliczona oplate za normalne pole namiotowe.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>