Pezet/Małolat - wywiad po premierze "Dziś w moim mieście" (Z Archiwum Popkillera #9)

W najbliższy piątek trafi do nas reedycja "Dziś w moim mieście" - z tej okazji postanowiliśmy wrócić do 2010 roku, gdy bracia Kaplińscy puszczali w świat swój jedyny wspólny krążek, równocześnie inaugurując działanie Koka Beats...

Krótko po ukazaniu się albumu przeprowadziliśmy w tandemie Mateusz x Daniel obszerny i ciekawy wywiad z duetem w nieistniejącym już klubie The Fresh - wywiad, który do tej pory nie był dostępny na Youtube (wisiał jedynie na naszym starym kanale Vimeo). Postanowiliśmy więc, że premiera reedycji to idealna okazja, by go przypomnieć...

Oto wszystkie 3 części rozmowy a także streszczenie czego spodziewać się po każdej z nich!

CZ.1:

Dlaczego tyle musieliśmy czekać na wspólny album braci? Kto zamulał a kto ściemniał? Czy Pezet i Małolat są zadowoleni z odbioru płyty? Czy mieli ofertę, by wydać płytę w Prosto? Co jest najbardziej drażniącego w opiniach części słuchaczy? Skąd taki a nie inny tytuł? Jak będzie nazywać się kolejna płyta Pezeta, kiedy się ukaże i czego można się po niej spodziewać?

Jak współpracowało się w rodzinnym składzie? Kto wybrał które bity? Jak wiele zmieniło się w kwestiach muzyczno-finansowych od czasu "Biznesu" czy "Wkurwiam się"? Jak to jest z tym "sprzedawaniem się"? Dlaczego robiąc nowoczesną płytę poszli bardziej pod prąd, niż gdyby zrobili coś oldschoolowego? Kiedy Pezet planuje nagrać taki album? Kiedy ludzie nie wiedzą na koncertach, co mają robić? O wszystkim w poniższej części pierwszej.

Rozmawiali: Mateusz Natali i Daniel Wardziński

Video: Jacek Kowalczyk

Pezet / Małolat - wywiad po premierze "Dziś w moim mieście" (2010) cz. 1 (Popkiller.pl)

CZ.2:

Bity Czarnego brzmią całkiem inaczej niż te na HIFI. Czy wynikało to z jakichś sugestii braci? Czy mają w rękawie kolejne asy młodego pokolenia po VNM'ie, Dioxie i Małpie? Czy "Zaalarmuj" nawiązuje do "Salutuj"? Czy Małolat nie żałuje, że nie zrezygnował z muzyki jak Eis czy Ajron? Co robi dziś Ajron? Jak ma się do intra z "Muzyki Poważnej" i wersów o płytach w mp3 udostępnienie "Dziś W Moim Mieście" do darmowego odsłuchu na MySpace? Co zmieniło się od tamtego czasu?

Czy Hip Hop Kemp jest dobrym wejściem w promocję płyty? Dlaczego od Kempu zmienił się refren w "Nagapiłem Się"? Czy obustronne propsy z Chadą doprowadzą do wspólnego numeru? Jak wygląda sytuacja z solówką Małolata i gdzie niedługo pojawi się on gościnnie? Czy Pezet nie żałuje, że podzielił się z fanami "Muzyką Emocjonalną"? Czy mimo limitowanej edycji nie zarobił na niej więcej poprzez wydanie w drugim obiegu? Jak ma się nazwa labelu Koka Beats do tego, że przy promocji klipu "Noc I Dzień" był problem z alkoholem i papierosami - czy to przekora?

Pezet / Małolat - wywiad po premierze "Dziś w moim mieście" (2010) cz. 2 (Popkiller.pl)

CZ.3:

Jak zmieniło się podejście do nagrywania Małolata od czasu debiutu? Jak było z frekwencją w trasie? Za co Pezet przeprasza Opole? Dużo trudniej wydaje się płytę samemu? Jakie płyty ma jeszcze w planie nagrać Pezet? Czy Małolat nie uważa, że eksperymentując z flow utracił swój główny atut? Jak Pezetowi podobają się nowe projekty Noona?

Czego ostatnio słuchają bracia? Co ma "Jungle" do "Dziś W Moim Mieście"? Jakie są kolejne posunięcia promocyjne po klipie do "Nagapiłem Się"? Czego brakowało w warszawskich imprezach rapowych, że ruszyło "A Pamiętasz Jak"? Czy są plany na coś większego? Czemu na nowej płycie nie ma Zjawina? Czemu reedycje poprzednich płyt wyszły dopiero teraz?

Pezet / Małolat - wywiad po premierze "Dziś w moim mieście" (2010) cz. 3 (Popkiller.pl)

lone
Po tej płycie Pezet już nic wartościowego nie nagrywał, dalsze nagrywki były daremne. Kto wie może przez tą koke stawiał bluzgi za przecinek bo miał pustkę w bani kto wie.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>