Lil Wayne pozywa Universal na 40 Milionów dolarów za Drake'a, Nicki Minaj i Tygę

Drake, Nicki Minaj i Tyga wiele razy podkreślali znaczącą rolę Lil Wayne'a w rozpoczęciu ich mainstreamowych karier. Trzeba przyznać, że Young Money z hitowymi singlami "Bed Rock" czy "Every Girl" narobiło kiedyś dużo szumu. Teraz Weezy F Baby stwierdził, że powinien dostać od Universal Music Group sporą sumę pieniędzy za odkrycie talentów Drizzy'ego, Tygi i Nicki. 

W pozwie sądowym wystosowanym przez prawnika Lil Wayne'a znaleźć można adnotację, iż raper z Nowego Orleanu nigdy nie dostał pieniędzy za wprowadzenie trójki gwiazd pod skrzydła wytwórni. I Young Money i Cash Money są pod szefostwem Universal Music Group. 

Howard E. King, czyli wspomniany wcześniej prawnik autora serii albumów "Tha Carter", powiedział: "Universal powinno być wdzięczne i powinno szanować Lil Wayne'a za miliony dolarów zysków, których doświadczyli dzięki zakontraktowaniu Drake'a, Nicki Minaj i Tygi w swojej wytwórni."

Warto dodać, że w powietrzu ciągle wisi pozew sądowy, który Wayne wystosował przeciwko Birdmanowi podczas ich zeszłorocznego konfliktu. Weezy pozwał wtedy swojego "szefa" na aż 51 milionów dolarów. Mimo, że po imprezie sylwestrowej, na której dwie strony pogodziły się, Wayne wyraził chęć polubownego załatwienia sprawy to oficjalnego odwołania pozwu nie było. 

Wanye Kest
Chyba Lil zbiera pieniądze, żeby pokryć dług Westa :V
40o
I tak nic nie dostanie, taka jest prawda i zycie

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>