News

News

dodano: 2011-01-26 12:00 przez: Marcin Gontarz (komentarze: 3)
Świezynka z serii klipów serwowanych ostatnimi czasy przez brytyjskiego mc. Raper z Boy Better Know już dawno ma mało wspólnego z ulicznym rytmem londyńskich projektów, choć przyznać mu trzeba, że w każdej jego nucie słychać od czego zaczynał.

Być może jest to wpływ Puffy'ego, który zakontraktował Skeptę i podsyła mu od czasu do czasu pare dolców na teledysk i melanż.
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-01-25 23:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)
Już 18 lutego na popkillerowej imprezie we Freshu (o której pełne szczegóły podamy wam już na dniach) Te-Tris zagra support przed ekipą Showoff w osobach Statika Selektah, Termanology'ego i Reksa. Patrząc więc na to, kogo podaje za swoje ulubione postacie w dzisiejszej rapgrze przypuszczamy, że dopełnia to obraz dziecka szczęścia.

A jak już przy tym jesteśmy - to Tet udostępnił właśnie numer, który po wersji live z jednego z koncertów stał się wielce wyczekiwaną pozycją przez fanów reprezentanta W.O.C.C.


kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2011-01-25 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)
Weteran działający jako DJ od roku 1992 i od dobrych kilkunastu lat budujący szczecińską scenę hip-hopową, m.in. poprzez takie projekty jak eSeNUZet.

Można lubić lub nie jego muzykę i zgadzać się lub nie z jego poglądami, ale nie można odmówić mu dorobku i zajawki. W minionym roku do sklepów trafił wreszcie solowy debiut Seby zatytułowany "Dla Każdego" a teraz możecie już nabyć świeżutki mixtape "Świat Już Nie Będzie Taki Sam".
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-01-25 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 8)
Dosłownie przed paroma dniami informowaliśmy was o nowej płycie Daza. Dziś prezentujemy oficjalną tracklistę albumu oraz dajemy do sprawdzenia tytułowy kawałek.

Long Play "D.A.Z." zostanie wydany w kwietniu na CD oraz w formacie MP3. Za produkcję tracków odpowiada duet Daz Dillinger/Ivan Johnson (13 z 14 tracków) oraz Tha Chill, gościnnie zaś pojawiają się m.in. Snoop Dogg, Kurupt, Soopafly, Ice Cube i WC.

dodano: 2011-01-25 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 32)
Gdy robocza wersja tego numeru wyciekła do Sieci równo z premierą "De Nekst Best" to zajarałem się nią mocno, ale udało mi się powstrzymać z newsem do czasu premiery oficjalnej i dopracowanej wersji.

VNM siadł na bicie Preemo po prostu świetnie i leci tu tak, że ciężko zarzucić mu cokolwiek. Chyba już nikt nie myśli, że "jego flow NSPC to kres". Jednak "Do Zobaczenia" nie jest trackiem puszczonym w Sieć ot tak. Co jeszcze wiemy?


dodano: 2011-01-25 12:00 przez: Marcin Gontarz (komentarze: 1)
Tłusty joint z zapowiadanej na marzec epki "Blaze'Em". Grime'owa stopa, dubstepowy bas i dubowy klimat. Solidna produkcja i solidny klip.

Blaze to kolejny emce ze wschodniego Londynu, którego wam przybliżamy i któremu lepiej przyjrzeć się bliżej. Do tego numeru zaprosił ziomka ze swojej ekipy Nationality.
dodano: 2011-01-24 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 21)
Dzięki nagranemu z Voskovymi "Get Fejm Or Die Tryin" Tusz Na Rękach stał się chyba największym odkryciem minionego roku w polskim rapie. Nie oznacza to jednak bynajmniej, że zdecydował się osiąść na laurach.

Już na maj/czerwiec planowany jest nowy solowy materiał Tusza, w którym pomogą mu różni producenci oraz "bardziej lub mniej niespodziewani goście". Póki co mamy singiel z Martą Wólczyńską, nagrany na bicie Me?How?a.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-01-24 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 42)
Już 22 lutego do sklepów trafi trzynasty krążek w dorobku O.S.T.R.'a. Pechowy czy szczęśliwy? Platyna za "Tylko Dla Dorosłych" i złoto za POE2 wskazuje raczej na tę drugą opcję.

Póki co równie tradycyjnie pod koniec stycznia otrzymujemy pierwszy singiel, zatytułowany "Abstynent".


kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-01-24 15:00 przez: Marcin Gontarz (komentarze: 5)
Obrazek do utworu z debiutu rapera "Disc-overy". Pierwszy singiel przyjął się na tyle dobrze w polskich stacjach radiowych (tych mniej i bardziej komercyjnych), że płytę można znaleźć dziś w zwykłym empku. Analogiczna sytuacja do płyty B.o.B., która gdyby nie rotacja w telewizji pewnie też nie pojawiłaby się u nas w dystrybucji.

Jeśli już coś takiego się u nas pojawia warto się z nim zapoznać bliżej. Ktoś, kto lubi przede wszystkim dobry bujający bit powinien sprawdzić najnowszy singiel Tiniego z gościnnym udziałem Ellie Goulding.


kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-01-24 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 6)
Właśnie tak - czwarty solowy album byłego członka Westside Connection ukaże się na rynku już 8 Marca!

"Revenge Of The Barracuda" wyjdzie nakładem Big Swang/E1 Entertainment. Opublikowana właśnie tracklista ukazuje nam 11 kawałków na których wystąpią weterani jak Ice Cube, Tha Dogg Pound czy Kokane oraz reprezentanci tzw. "Nowego Westu" w osobach Bad Lucc'a i podopiecznego Dub'a - Young Maylaya.
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Soul
dodano: 2011-01-23 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)
"1nce Again Remixes" to jedna z najbardziej propsowanych zbiorów remixów ostatnich lat w polskim rapie. Bardzo muzyczne podejście, harmonia dźwięków i organiczne brzmienie to jego znaki rozpoznawcze. Jak się okazuje, w rok po premierze wreszcie doczekamy się wzbogaconego zbioru remixów wydanego na CD. Wszystkim zainteresowanym proponowałbym szybko ogarniać kwestię, bo nakład jest bardzo limitowany.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-01-23 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 21)


Reprezentujący Rhymesayers wariat pokazuje, że biali naprawdę potrafią rapować a i kategoria sprintu im niestraszna. Sprawdźcie co zrobił na bitach do "Break Ya Neck" i "Black & Yellow". Wow.

dodano: 2011-01-23 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 53)


Rok dopiero się rozpoczyna, ale już mamy kandydata do najbardziej kontrowersyjnego legala tego roku. Cantona i Anton, którzy pod szyldem Letniego Chamskiego Podrywu podbili Internet swoim "Czinkłaczento" postanowili wykorzystać swoje 5 minut i wkroczyć na sklepowe półki z pierwszym oficjalnym albumem wydanym nakładem Fonografiki.

Czego można spodziewać się po płycie "Oranżada, Koleżanki, Petardy" czyli jak brzmi pierwszy singiel?

dodano: 2011-01-22 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 18)
Pjentak, Siejek, Rin | Zbylu - Oddychamy miastem EP to koncepcyjny minialbum, na którym znajdziecie miejską lirykę, klasyczne bity oraz turntablistyczne wariacje. Za mikrofonem Pjentak, Siejek, Rin oraz gościnnie Plejer. Za deckami Dj Pstyk oraz Dj Olin.

Jeśli chcecie poodychać miastem w wersji mp3 lub cd to wszystko wam umożliwimy.
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Rock
dodano: 2011-01-22 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)
Po wielu latach przygrywania soczyście na perce, działalności w Blink 182 i w wolnej chwili robienia ognistych remixów rapowych numerów Travis Barker postanowił wyjść z cienia. 15 marca do sklepów trafi krążek zatytułowany "Give The Drummer Some".

Oddajcie więc bębniarzowi respekt i skupcie na nim swoją uwagę. Lista gości w pierwszym singlu z pewnością to ułatwia.

Strony