Priest

Priest

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2019-02-03 17:10 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

Spragnieni porządnego boom-bapowego uderzenia? Dobre wieści - już za tydzień, 10 lutego, w Krakowie ładunek takiegoż wraz z Bombing Rap Attack zapewnią nie byle jacy goście - jedna z najjaśniejszych gwiazd undergroundu Reks oraz kolektyw - nomen omen - Boom Bap Army!

dodano: 2017-07-16 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Numery Priesta, które do tej pory prezentowaliśmy na Popkillerze, stawiały raczej na klimat i warstwę  tekstową niż klasyczny pokaz mikrofonowych umiejętności w zakresie flow - a tych raperowi z Detroit przecież też nie brakuje. Najnowszy numer mieszkającego od dobrych kilku lat na nowojorskim Bronxie MC to popis wyjątkowo szybkiego rapowania, a także numer mówiący o tym, że nigdy nie powinniśmy lekceważyć swoich przeciwników, ani oceniać ksiązki po okładce. Odsłuch tego, jak i poprzedniego, spokojniejszego singla Priesta "You Know I Know" w rozwinięciu.

Tagi:
video
dodano: 2017-06-07 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

"Forever" opisuje wędrówkę w poszukiwaniu miłości i szczęścia, pochyla się nad pięknem oraz brzydotą, szukaniem ucieczki i wolną wolą, a także motywacją i efektami ubocznymi ludzkich działań - pisze pochodzący z Detroit Priest, a my po raz kolejny przypominamy numer, który znalazł się już na naszym Killertejpie vol. 5 w grudniu. Teraz mamy dla was jednak niezwykle klimatyczny teledysk nakręcony podczas wizyty rapera w Szwajcarii.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-04 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

""Tremont" to wizualny utwór dedykowany sekcji południowego Bronxu w Nowym Jorku - East Tremont, słynącej z ponoć najwyższej koncentracji biedoty w całym kraju. Miałem okazję przekonać się o prawdziwości tego stwierdzenia, ponieważ zamieszkałem tam po przeprowadzce do NYC. Napisałem ten numer po przechadzce okolicami East Tremont Avenue i 3rd Avenue, czyli miejscu, które znam aż nazbyt dobrze.

To getto, z krwi i kości, a wiele z jego symptomów i "dziwactw" powtarza się w każdym podobnym getcie. Ten utwór przygląda się osobom, które mijamy tam na co dzień, ale zarazem zwraca uwagę na poważniejszy problem: to miejsce przepełnione prawdziwymi ludźmi, którzy wiodą jeszcze bardziej prawdziwe i niezwykle ciężkie życie." - pisze Priest, a my gorąco zachęcamy do sprawdzenia kawałka w rozwinięciu.

Tagi:
dodano: 2016-11-13 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Na koniec naszych relacji z zaoceanicznych wojaży mamy wyjątkowy wywiad, przeprowadzony w nowojorskim Central Parku w słoneczne niedzielne popołudnie, tuż przed naszym wylotem z powrotem do Polski. Wyjątkowy z kilku względów - akurat tak się złożyło bowiem, że w ten sam weekend, w który my przylecieliśmy z Warszawy, do Big Apple zawitał Mike Mass - mój znajomy MC mieszkający na stałe na Florydzie, z którym nawiązałem muzyczną współpracę drogą online, a jej efektem był wyprodukowany przeze mnie i opublikowany 2 tygodnie wcześniej na kanale Prosto TV singiel "Like That".

Nie mogłem więc przepuścić okazji, aby poznać Mike'a osobiście - w piątkową noc trafiliśmy zatem na jego zaproszenie na domówkę na Brooklynie, gdzie przyjęto nas jak rodzinę (That's one of my best friends - and I just met him! - przedstawił mnie Mike na wstępie), a dzień później udało mi się złapać z raperem z Detroit, o którym już kiedyś pisałem na Popkillerze - Priestem, który z wielką chęcią oprowadził nas po Manhattanie i poopowiadał o życiu w NYC. Potem do parku, gdzie siedzieliśmy, dobił też Mike ze swoim kumplem i producentem Beyobe, także poznałem wszystkich ze sobą, po czym przysiedliśmy na skałkach w słynnym Central Parku i ucięliśmy sobie luźną, a zarazem niezwykle ciekawą i inspirującą pogawędkę.

Tagi:
dodano: 2016-04-28 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

Łączący w sobie zadziorność i technikę rodzinnego Detroit oraz nowojorską surowość i sznyt MC Priest niedawno wypuścił swój najnowszy singiel „The Ghetto”. Przywołujący intrem dokonania DMX’a w postaci pamiętnych „Prayerów” numer opowiada o codziennej rzeczywistości zapomnianych, biednych dzielnic amerykańskich metropolii.

Zauważający rozmaite choroby i plagi wyniszczające amerykańskie „getta” MC jednocześnie stara się podnosić na duchu i przeciwstawia się poczuciu bezradności oraz desperacji, prowadzącym często do przemocy. Odsłuch w rozwinięciu.

Tagi: