Dizkret wrócił z pierwszym singlem od 22 lat! "Rewanż"

Wspominaliśmy Wam już, że Dizkret zapowiedział swój powrót po wielu latach - no i dostaliśmy pierwszy singiel od czasu jego albumu z 2002 roku!

Po serii gościnnych udziałów nadszedł czas na utwór wydany na kanale Poppyn. "Rewanż" wyprodukował Moo Latte a oskreczował DJ Falcon1. Dizkret podzielił się też dłuższym komentarzem:

"Mój pierwszy od wielu, wielu lat solowy numer to podziękowanie dla wszystkich niezliczonych dziś osób, które zachęcały mnie do powrotu do aktywności rapowej. Traktuję to jako “street single” – kiedyś tak nazywano numery, które były bardziej hardcore’owe, klasycznie hip-hopowe niż późniejsze, właściwe single.
Już niedługo dołączą do tego wydania remiksy Qzyna i Expo2000 (wydawcy tego maxi-singla wraz z Belmondawg jako Poppyn). Tego numeru nie będzie na płycie, nad którą pracę zacząłem noszącą tytuł “F.J.N.P (Fajne jak na Polskę)”. "Rewanż" jest numer dla boombapowych headsów. Inspiracją dla mnie było uczucie, które towarzyszyło mi, gdy trafiałem za małolata na Vivie na numery  takie jak Rakim “When I B on tha Mic” czy Gangstarr “Full Clip”. Kto nie czai, ten fiut © Włodi.
Muszę się przyznać, że mam z rapowania i kombinowania nad numerami większą zajawę (co gorsze – “zajawa” czy “fun”? Skomentujcie poniżej) niż w czasach pierwotnej aktywności. Myślę, że to słychać.
Od teraz będę publikował numery (pojedyncze strzały i w ramach rolloutu płyty) bardziej regularnie – nie chcę jednak liczyć na łaskawość algorytmów i odzierać się z godności, pajacując wbrew sobie (w zgodzie ze sobą może trochę popajacuję), by kolejne rzeczy trafiły do Was, więc zachęcam do dopisania się do truskulowej listy mailingowej na dizkret.org (zero spamu i taniochy, obiecuję), bo właśnie tam będę informował o nowych poczynaniach.
Za wsparcie i poświęcony czas, pracę i energię dziękuję następującym osobom: Michał Długołęcki (!!!!), Expo2000, Moo Latte, Falcon1, Kuba Skurski, Expo2000, Jan Porębski, Jędrzej Sokołowski, Tymek Jezierski, Michał Dopieralski, Belmondawg, Mateusz Konkret, Maciej Maj."

***

Tagi: 

Mihal
Z jednej strony fajnie znowu usłyszeć Dizkreta, z drugiej strony trudno się pozbyć wrażenia, że jest to zbyt późny powrót. Nie wiem czy ktoś wrócił z płytą w polskim rapie po tak długiej przerwie, ostatnie solo wydał w 2002 roku (pomijając gościnne zwrotki). Jeden z niewykorzystanych talentów jakich dużo, ale dajmy szansę i zobaczymy jak mu wyszedł materiał.
Kl@un Szyderca
Za późno. Strasznie sztywny flow - a miał go, więc potrafił (chociaż dykcję miał ciężką). Może jeszcze się rozkręci. Bardziej jednak mnie interesuje, dlaczego przez ostatnie lata tylokrotnie się odcinał od rapowania, wspominał to z zażenowaniem, jak coś wstydliwego co się robiło za dzieciaka a nie przystoi dorosłym i poważnym ludziom. Kwestię ubioru Mass dnm i itp. możemy pominąć ale czemu przez tyle lat tak s*ał na to, co kiedyś zrobił? Ciekawe, jak mu się odwidziało.
90'
Inspiracją dla mnie było uczucie, które towarzyszyło mi, gdy trafiałem za małolata na Vivie na numery takie jak Rakim “When I B on tha Mic” czy Gangstarr “Full Clip”. Kto nie czai, ten fiut © Włodi. I dobrze powiedziane kto nie czai, ten fiut. Dizkret zajebiście że wracasz zobaczę co wyjdzie z tego tzn album bo jak narazie jest w porządku czekam na album, chociaż ostatni album K.a.s.t.y. wyszedł tak sobie dla mnie osobiście taka 3.
Pitti
W koncu!!!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>