Nas i DJ Premier - singiel na 30-lecie "Illmatica" i album w drodze!

Nas i Preemo znów weszli do studia. Tym razem nagrali kawałek na 30-lecie powstania legendarnego "Illmatica". Numer jest zapowiedzią czegoś większego.

Kiedy ta dwójka spotyka się na sesji nagraniowej, to dostajemy najbardziej klasyczny hip-hop z możliwych. Panowie potwierdzali to już na tak kultowych singlach jak "Nas Is Like" czy "N.Y. State Of Mind." Tym razem zaatakowali utworem zatytułowanym "Define My Name". Został on wydany 19 kwietnia, czyli dokładnie 30 lat po premierze "Illmatic", debiutanckiego materiału Nasira Jonesa, który to krążek uchodzi w pewnym sensie za niedościgniony wzór hip-hopowego albumu. To właśnie na nim znalazła się druga z wyżej wymienionych pozycji.

W nowym singlu słyszymy takie wersy jak: "At twenty, I said I'd better quit by thirty/Then by thirty, I thought by forty rapping is corny/How wrong was I?/Never would have thought at fifty, new songs by Nas would be hard and live, a kończy się on krótką wymianą słów między gospodarzami. Nas mówi: 'I got the rhymes, you got the beats… 30 years later we back in the streets, we back in the lab… It’s album time."

Jest to zatem zapowiedź wspólnej płyty dwóch legend. Pełnoprawny krążek Nasa i DJ'a Premiera był marzeniem fanów i krytyków od lat. Jones jeszcze w 2006 roku mówił, że chce zrobić taki projekt, a siedemnaście lat później, na "King's Disease III" w kawałku "30" zarapował nawet, że "album z Premierem wciąż może się wydarzyć." Członek Gang Starr także potwierdził pełne collabo na końcu "Define My Name". "Premier album still gonna happen" - powiedział. Czekamy!

Przypomnijmy też, że DJ Premier już 3 czerwca wystąpi w Warszawie - więcej informacji znajdziecie tutaj.

Nas & DJ Premier - Define My Name (Official Audio)

Tagi: 

90'
I taki hip hop to ja rozumiem, buja produkcja i scratche Dj Premiera wszystko w tym temacie a nie jakieś trapysrapy itp itd tfu, Dj Premier rozumie co to prawdziwy HH.
Baton
Ten bit jest aż za prosty :D ale fajnie się słucha.
Od 1997 rap gra - od 2012 gram w rap
Mi nie siadł. W przeciwieństwie do "PRhyme - Courtesy" czy DJ Premier - Our Streets. W mojej opinii Preemo się broni nawet w dzisiejszych czasach. Jestem fanem dobrych, klasycznych bitów, ale częściej mi siedzi nowe gówno. Ostatnio bit Miłego ATZ - Mandala Splash.
rg
jak to nauczało Radio Grochów - potęga prostego bitu :D

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>