P Money i Whiney zagrają w Warszawie - zaprasza Święty Bass

Miejsce: 

Oczki, Wojciecha Oczki 1A, Warszawa

Data: 

2024-04-20 22:00

Twórcy jednej z najlepszych europejskich płyt minionego roku wystąpią w stołecznym klubie Oczki. Przyjądą na zaproszenie Świętego Bassu i 175 BPM.

P Money to jedna z największych gwiazd grime'u, absolutna legenda brytyjskiego rapu. W swojej twórczości lubi także eksperymentować z dubstepem i drum & bassem. Rozpoznawalność zaczął zyskiwać we wczesnych latach 2000., kiedy to udzielał się na freestyle'ach w pirackich stacjach radiowych, instrumentalnych dla całego ruchu grime'owego w Wielkiej Brytanii. Nagrał między innymi osiem mixtape'ów, w tym kultową serię "Money Over Everyone", której czwarta część ukazała się w 2023.  Wydał też jeden pełnoprawny album solowy zatytułowany "Live & Direct". Warto także dodać, że w 2022 raper udzielił się gościnnie na płycie polskiego producenta Maro Music zatytułowanej "REJECTS" w kawałku "WHAT YOU WANT".

Whiney jest jednym z najciekawszych producentów związanych z kultowym drum & bassowym labelem Hospital Records. Na koncie ma dwa albumy - "Talisman" z 2017 i wydane rok później "Waystone". Wypuścił także kilka epek. Na co dzień lubi pracować z raperami, jak chociażby z grajmowym MC o pseudonimie Subten, z którym zrobił między innymi numer "Headlines", a także z Inja, mistrzem mikrofonu, któremu wyprodukował całą płytę "Wave & Smile".

W 2023 roku P Money i Whiney połączyli siły i nagrali dla Hospitala rewelacyjny krążek "Streets, Love & Other Stuff" będący połączeniem grime'u i drum & bassu. Płyta doszła nawet do najlepszej piątki w głosowaniu gremium na Popkillery 2024 w kategorii Album Roku Europa.

Już 20 kwietnia panowie wystąpią w warszawskim klubie Oczki jako goście Świętego Bassu, czyli Miłego ATZ i Phunk'illa oraz 175 BPM.

Chłopaki od lat rozkręcają bassowe klimaty w Polsce. Pierwszy jest jednym z najciekawszych MC's w rodzimym Def Jamie. Ma na koncie dwie świetne przyjęte płyty - "Czarny Swing" i "ROLLER". Działa także w projekcie LOWPASS z Marcelim Boberem, Miroffem i Wuja HZG.  Drugi od wielu lat jest obecny na rodzimej scenie jako DJ, producent i menadżer. Występował między innymi na trasach z Otsochodzi i jego supertriem OIO z Young Igim i Okim w składzie.

ŚWIĘTY BASS będzie świętować wydanie swojej najnowszej epki "BACKLOG EP", a także mixtape'u "ŚWIĘTE BASSY Vol. 2". Impreza będzie częścią trasy BACKLOG Tour.

Bilety /Link do wydarzenia na Facebooku

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>