Buckshot zagra w Krakowie!

wydarzenie
dodano: 2024-03-23 16:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 1)

Bombing Rap Attack nie zwalnia tempa i po świetnym koncercie Geniusa i Phunky Nomads atakuje (nomen omen) z kolejnym zacnym koncertowym strzałem - 16 kwietnia w krakowskim klubie Poczta Główna zagra bowiem reprezentant kultowych ekip Black Moon i Boot Camp Clik, Buckshot!

Black Moon, Boot Camp Clik - to nazwy, które zna każdy fan złotej ery rapu. Black Moon - w składzie Buckshot, 5ft, DJ Evil Dee - wydali m.in. krążek "Enta da Stage", uważany za jeden z klasyków nowojorskiego rapu. "Enta da Stage" było także początkiem mocarnego kolektywu Boot Camp Clik - w składzie Buckshot, trio O.G.C. (Starang Wondah, Top Dog, Louieville Sluggah), Tek i Steele jako Smif-N-Wessun oraz Rock i ś.p. Sean Price jako Heltah Skeltah.

Przez 30 lat aktywności na scenie Buckshot nagrywał z takimi ikonami jak ś.p. The Notorious B.I.G., KRS-One czy Eminem (który wymienia Buckshota jako jedną ze swych inspiracji), pracował z 2Paciem nad legendarnym albumem “One Nation” który miał zakończyć konflikt na linii Zachodnie-Wschodnie Wybrzeże.

Buckshot odkrył siebie na nowo w 2005 roku, łącząc siły ze zdobywcą nagrody Grammy, producentem 9th Wonderem, z którym nagrał trzy albumy studyjne (“Chemistry”, “The Formula” i “The Solution”). Buckshot ciągle jest aktywny na scenie, ma na koncie wiele znakomitych gościnnych występów. Z okazji 50-lecia hip-hopu jak i 30-lecia istnienia składu reaktywował Boot Camp Clik, powracając z mocarnym singlem “Wotcha Call Strength”.

Na scenie wystąpi także czeski saksofonista, flecista i producent Radimo - możecie go pamiętać z krakowskiego koncertu Smif-n-Wessun. Support zapewni także DJ Chester.

Ten koncert będzie prawdziwą ucztą dla fanów klasycznego rapu!

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/933568005155765/

Bilety już dostępne poprzez Going. i w Empikach w całym kraju. Koncert odbędzie się w Klubie Spotkań Poczta Główna na ul. Westerplatte 20. Otwarcie bram - 20.00, start koncertu o 20.30.

Black Moon - Who Got Da Props9th Wonder & Buckshot - "The Change Up" (Music Video)

Boomer Żyje
I to jest kurwa prawdziwy rap a nie te stękanie mruczenie pod mordą trapy drille mumble itp przy tym się chowają

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>