Bedoes 2115 cytowany podczas posiedzenia Sejmu - emocjonalna reakcja

Trwa właśnie trzeci dzień 5. posiedzenia Sejmu RP, a jeden z posłów na mównicy cytuje Bedoesa 2115. 

Chodzi tu konkretnie o Piotra Górnikiewicza z Polska 2050 - Trzecia Droga. Swoje przemówienie zaczął on od cytatu utworu "1998 (mam to we krwi)", a konkretnie słów: "Jestem dumny, że jestem Polakiem/Nie przeszkadza mi chłopak z chłopakiem/I nie jestem z lewej czy prawej/Po prostu za miłość nikt nie powinien płacić płaczem".

Na sytuację zareagował już Bedoes, który w krótkim wpisie nie ukrywa dumy, a także wspomina swojego niedawno zmarłego dziadka Leszka: "Tak, jak mówią słowa tej piosenki - nie jestem z lewej czy prawej strony politycznej i nigdy nie będę. Mam swoje własne spojrzenie na świat i nie ma partii z którą zgadzam się w stu procentach (co oczywiście nie oznacza, że nie głosuję), ale ta chwila już na zawsze zostanie w mojej pamięci. Gdyby mój Dziadek żył, już w tej chwili miałbym od niego sto wiadomości o tym, że zacytowano mnie na mównicy w Sejmie, bo ani ja, ani Dziadek nie wiedzieliśmy, że takie rzeczy są możliwe, jak razem wyciągaliśmy puszki i butelki ze śmietników, żeby sprzedać je na skupie. Forever Leszek 2115. Wszystko co robię, robię dla Ciebie.".

Galeria

szast_prast
Myślałem, że chodzi o cytal z relacji, że "ta 16tka będzie dzisiaj ru@#ana"
Bażancik
Nie słucham bedoesa ale widać że chłopak kocha muzykę i nie można mu odmówić talentu i lat ciężkiej pracy. Mam nadzieję, że kiedyś nagra płytę którą będę się jarał.
Niedziela
Sprawdź TBK Mixtape, świetna płyta, lepsza niż ten bełkot co teraz nagrywa
west f
Obrzydliwy populista. Niech zacytują jeszcze jego wersy w stylu "biorę czternastkę na hotel, robimy to co sobotę", jako solidarność z tymi co mieli stosunki z nieletnimi. Przy tym co obecnie tam się odwala, przy tym ośmieszaniu narodu, prawa, konstytucji itd. - cytowanie kogoś takiego w sejmie jest ciosem poniżej pasa.
not a fan
Ten kraj ma wiele problemów, zagrożenie ze strony Rosji ale najważniejsze jest to kto z kim uprawia seks. Ten kraj zmierza ku przepaści

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>