Jaki był 2023 rok dla Popkillera? - nasze podsumowanie

Jaki był 2023 rok dla Popkillera? Bardzo intensywny i pełen muzycznych wrażeń! A żeby podsumować go Wam w skrócie:

- Polecieliśmy ze statuetką Złotego Popkillera na nowojorski Bronx, by w miejscu narodzin hip-hopu wręczyć ją na 50-lecie jednemu z ojców całej kultury, Grandmasterowi Cazowi. To zdecydowanie najważniejsza i najbardziej hip-hopowa rzecz jaką kiedykolwiek udało nam się zrobić, nadal nie dowierzamy. W Polsce statuetkę odebrał od nas za to Lil Yachty, dzieląc się zdjęciem i informacją z 12 milionami obserwujących na swoim IG - a legendarny magazyn "The Source" nazwał przy tej okazji Popkillery "jednymi z największych nagród hip-hopowych w Europie"

- Odwiedziliśmy kilkanaście festiwali, wsparliśmy promocyjnie kilkadziesiąt koncertów i widzieliśmy na żywo ponad 200 występów. A Wy chętnie sprawdzaliście relacje - nasze video z koncertów/festiwali na Reels/TikToku miały średnio 295 000 wyświetleń na film.

- Popkillerowe artykuły i materiały biły rekordy zainteresowania - tylko w grudniu w ciągu miesiąca nasze publikacje dotarły organicznie do 2,4 mln osób (unikalnych użytkowników) na Facebooku, 220k u.u. na Instagramie, 290k u.u. na stronie www oraz 2,6 mln u.u. na TikToku.
Wow - dziękujemy za tak duże zaangażowanie i żywe dyskusje pod postami. Cieszyć może to, że spory odzew skupiają nie tylko głośne mainstreamowe tematy, ale także artykuły o klasycznych postaciach czy głębsze analizy. W dzisiejszym internecie najciężej przebić się z jakościowymi wymagającymi treściami, dlatego to mega zajawka, że i one mają u nas duże grono odbiorców :)

- Przekroczyliśmy próg 100k obserwujących na kolejnej platformie - do Facebooka i YouTube'a dołączył TikTok, a Instagram czeka za rogiem.

- Wprowadziliśmy tygodniowe raporty premier ze sceny, pozwalające w końcu zmieścić na stronie dziesiątki singli, które ukazują się każdego tygodnia.

- Przeprowadziliśmy 13 zagranicznych wywiadów, zarówno z legendami (DJ Paul, Blu) jak młodymi gwiazdami (NLE Choppa, Ken Carson), od alternatywnych artystów po mainstreamowe ikony, od Nneki po Benny'ego The Butchera - po pełnym odmrożeniu zagranicznych koncertów i europejskich tras miło było wrócić też do tej aktywności. To materiały często niszowe i dla koneserów, ale robienie ich sprawia nam wielką frajdę.

- No i oczywiście zorganizowaliśmy V galę Popkillerów, na której bawiło się około 1000 gości, celebrując obecny stan polskiego hip-hopu - a zgodnie z hasłem AllSchool Awards nagrody odebrały tak różne osoby jak DJ 600V, Peja, donGURALesko, Gibbs, Zeamsone, Bisz, OKI czy 2115. Mimo braku transmisji live materiały z niej rozeszły się chyba rekordowo szeroko (na samym TikToku dotarły do 3 mln osób w ciągu 2 tygodni), a tylko samo wręczenie nagrody Śląskiego Rapera 30-lecia dla Magika zebrało 6 milionów wyświetleń.

Dziękujemy, że byliście z nami przez ten rok i mamy nadzieję, że w 2024 dostarczymy Wam wielu angażujących treści oraz jak najwięcej zajawkowych niespodzianek :) Oraz że Wasi ulubieni raperzy wydadzą oczekiwane płyty, o których będziemy mogli pisać jak najwięcej ;)

Mateusz Natali i cała redakcja Popkillera

Tagi: 

Od 1997 płynę z rapem pasywnie, od 2012 aktywnie :)
Dzięki za Waszą działalność. Jestem jej beneficjentem od co najmniej 11 lat i raczej nigdy nie miałem powodu, aby na Was narzekać. GJ
Anonim
U mnie tak to wygląda 50/50, zatem mniej G.wna więcej Zajebistych newsów bo to co teraz tutaj dajecie np ten niby beef między szpaku sraku a tymi łakami z Łodzi to kabarecik niskich lotów nagroda na Grandmastera Caza jak najbardziej zasłużona V edycja Popkillera 50/50.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>