O.S.T.R. wskazuje "najcudowniejszą płytę w polskim rapie"

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-12-12 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

O.S.T.R. znany jest ze swojej miłości do rapowej klasyki, do której wielokrotnie odnosił się w numerach. Na niedzielnym koncercie finałowym trasy "Diaporama" w Warszawie postanowił jednak oddać wyjątkowy hołd jednemu konkretnemu albumowi.

W trakcie koncertu niektóre ze swoich numerów grał pod bity z klasyków np Kalibra 44, łącząc swoje zwrotki z refrenami oryginałów. Na finałowy bis zdecydował się wykonać natomiast ukłon dla warszawskiej sceny.

"Najcudowniejsza polska płyta, która kiedykolwiek powstała w dziedzinie hip-hop to "Światła Miasta" Grammatik. Ja wiem, że każdy ma swoją ulubioną, ale k**wa mać... ta jest najlepsza. Naprawdę. Żeby uczcić warszawską scenę i jej wspaniałych słuchaczy, naszych ludzi, naszych przyjaciół..." - powiedział Ostry, po czym zagrał "Ile jestem w stanie dać" pod bit z "Friko" Grammatika, czym zakończył cały koncert.

Warto wspomnieć, że kilka dni temu Eldo i O.S.T.R. znaleźli się razem w studiu, co może zwiastować pierwszy od 7 lat album Eldoki. Natomiast 20.04. Leszek będzie gościem Ostrego na "120 Rap Fest" w Łodzi, na który bilety znajdziecie tutaj.

Video z występem i wspomnianą przemową obejrzycie poniżej.

Dziś ukazał się też oldschoolowy mixtape O.S.T.R.'a "042 Sequentia". Materiał muzycznie jest utrzymany w stylistyce pierwszej dekady lat 2000, więc fani twórczości Adama od “Jazzu w wolnych chwilach” do “OCB” będą bardzo zadowoleni. Materiał został w całości wyprodukowany przez O.S.T.R.'a. Gościnnie na majku udzielili się Hades i KPSN. Miks i mastering wykonał DJ Haem. Odsłuch mixtape'u znajdziecie pod video, a wersje fizyczne kupicie tutaj.

Tagi: 

Lebmoiz
No cóż, nic dodać nic ująć klasyka przez duże K i bodajże najbardziej stonowany album na polskiej rap scenie bez konieczności skipowania żadnego z utworów. Tak jak wtedy, tak i dzisiaj bez wstydu można go włączyć nawet tym, którzy rapsów tak zwyczajnie w świecie nie lubią. A odnośnie zapowiedzi O.S.T.R i Eldo, czekam…
Anonim
Ale Eldo się przyznał, że na tej płycie wynajęli gościa dompsiania tekstów. Nie wiem którego tekstu...
xd jan
czy "Światłą miasta" najcudowniejszą to nie wiem, na pewno TOP jeśli chodzi o rap 5 z tamtego okresu. "Polepione dźwięki" Fisza bym postawił obok i wiele więcej np. Tymona "Zmysłów 5", czy Fenomen. Zresztą mamy co wspominać :)
Anonim
Boże, nie.
ole ole szabada
Boga w to nie mieszaj małolat
Nie Dla LGBT w Rapie i Życiu
Jeszcze nie dawno, mówił to o S.P.O.R.T TDFa widać jak wiatr zawieje, akurat teraz współpracuje z Eldoką to o tej płycie wspomina , a portale rapowe zero reserchu tylko kopiuj wklej zero, własnego komentarza.
WSO
Na 120 minut z zycia w Krakowie tez powiedzial ze swiatla miasta tez, a byl tam zarówno eldo jak i tede.
90'
Ok to jest zdanie O.S.T.R.'a, dla mnie np jest są dwa pierwsze albumy Dj 600V dla mnie Klasyka.
Pseudo raper
Też tak myślałem ale ostatnio słuchając znalazłem tam więcej czasowników niż w słowniku polskim.
90'
Dziecko do szkoły chodzisz to brawo pewnie piątki masz z Polaka A na smartfoniku też latasz pewnie tak, widziałem Ciebie jak nim byłeś nie zauważył mnie bo jesteś smartfo zombie jak większość twoich rówieśników dziecko.
WSO
Jazzurekcja, Kinematografia, Muzyka Klasyczna!
Fafel
Fenomen Płyta Efekt i Sam na Sam Kozak!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>