Kassa Overall - amerykański perkusista i wokalista wystąpi w Warszawie

Miejsce: 

Jassmine, Wilcza 73, Warszawa

Data: 

2023-11-07 19:00 to 22:00

Kassa Overall jest artystą reprezentującym nowojorską scenę jazzową. Jest wokalistą, producentem muzycznym i perkusistą, który w swojej muzyce łączy awangardowe eksperymenty na pograniczu jazzu i hip-hopu. 7 listoada wystąpi w warszawskim klubie Jassmine.

Kassa Overall obraca się w czołówce światowego jazzu od dwóch dekad, koncertując i nagrywając z artystami tak różnymi, jak Geri Allen, Steve Coleman, Francis and the Lights, Yoko Ono, Peter Evans i Gary Bartz. Tymczasem jego pracę jako producenta można usłyszeć na płytach Theo Crokera ("Escape Velocity"), Arto Lindsay ("Cuidado Madame") i Das Racist ("Sit Down, Man"). W charakterze producenta będzie także mocno udzielał się na nadchodżącym krążku Danny'ego Browna "Quaranta".

Jego muzyka to mieszanka brzmienia zachodniego wybrzeża z dużą dozą nowojorskiego jazzowego podziemia. Wychowany w Seattle w stanie Waszyngton, uczęszczał do Garfield High School - szkoły, w której uczyli się także Quincy Jones i Jimi Hendrix. Obecnie mieszka na Brooklynie. W Jassmine w listopadzie zaprezentuje nowy projekt pt. "ANIMALS".

Bilety

Link do wydarzenia na Facebooku

Kassa Overall - Ready To Ball (Official Audio)

Kassa Overall - Make My Way Back Home (feat. Nick Hakim & Theo Croker) [Official Video]

Kassa Overall: Tiny Desk Concert

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>