Common i Pete Rock robią wspólny album w klimacie lat '90!

Common kilka ostatnich płyt nagrał ze swoim dobrym znajomym perkusistą i producentem Karriemem Rigginsem, ale teraz przyszedł czas na zmiany. Legendarny raper z Chicago ujawnił, że nowy album powstanie we współpracy z Pete Rockiem i brzmieniowo ma być powrotem do klasyki rapu.

Com podał tę informację w programie "The Beat With Ari Melber" stacji MSNBC. "Dużo słucham hip-hopu z lat 90., bo tworzę nowy projekt. Pracuję nad nowym albumem z Pete Rockiem i po prostu energia tej muzyki, czy to jest Brand Nubian, czy A Tribe Called Quest, czy De La Soul, bo ich rzeczy niedawno trafiły na streamingi, jest bardzo inspirująca" - powiedział Common.

Info o wspólnym albumie potwierdził także sam Pete Rock na Instagramie. Podzielił się na nim newsem z serwisu HipHopDX o tym projekcie, a w poście napisał: "Tęsknicie za tym uczuciem dobrej premiery w hip-hopie? Pamiętacie, jak ekscytujące to było? My jesteśmy podekscytowani jak cholera. Zawszę czuję się, jakbym miał coś do udowodnienia, ale dla mnie tworzenie muzyki jest czystą radością" - napisał Pete.

"Rywalizowanie w tworzeniu dobrej muzyki z innymi aktywnymi dziś osobistościami hip-hopu stało się mało interesujące. My kochamy hip-hop i będziecie wiedzieli jak bardzo. Bądźcie gotowi!!!" - dodał.

Wcześniej Common i Pete pracowali ze sobą dwukrotnie - pierwszy raz przy okazji "The Bitch In Yoo", dissu chicagowskiego rapera na Ice Cube'a, a drugi raz na płycie Pete Rocka "Soul Survivor" w utworze "Verbal Murder 2". Przypominamy te numery pod spodem, a nad nimi obejrzycie nasz wywiad z Commonem.

Tagi: 

palenie mikrofonów
w końcu cos o rapie
WSO
No i to jest wiadomość, a nie jakieś śpiewające przylizane wywłoki udające robienie muzyki!
Kl@un Szyderca
News cieszy ale w sumie Czekoladowy Piotrek od dawna nie nagrał dobrego albumu. Jakieś takie to wszystko rozmyte. Common też nie trzyma poziomu od lat. Oby wyszło coś dobrego z tego połączenia.
Mateusz Natali

"Let Love" Commona to jak dla mnie jedna z najlepszych płyt ostatnich lat i na pewno top 3 roku 2019 :)

WSO
Return of the SP 1200 1 i 2 od Piotrka niezłe były, PeteStrumentals 4 akceptowalne, śmiesznie się słucha Brother on the run po Hollyłódz.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>