Marlon Craft - jeden z najciekawszych raperów młodego pokolenia zagra w Warszawie

Miejsce: 

BARdzo Bardzo, Nowogrodzka 11, Warszawa

Data: 

2023-09-24 20:00

Twórca niezależnego ruchu „OUR.S”, doceniony przez artystów i aktywistów takich, jak Masta Ace, Dizzy Wright, Killer Mike, TI, Shaun King czy La La Anthony. Jeden z najciekawszych obecnie raperów na scenie Nowego Jorku, hołdujący tradycjom złotej ery — Marlon Craft wystąpi w Warszawie 24 września w BARdzo Bardzo.


Marlona Crafta regularnym czytelnikom Popkillera przedstawiać nie trzeba. Nowojorski MC zrobił furorę w Internecie już kilka lat temu, jako fenomen freestyle’u, prezentując swoje umiejętności w słynnych amerykańskich audycjach radiowych. Billboard pisał o nim “Marlon Craft Will Never Surrender”, nie bez powodu. Jako artysta studyjny, który za mentora miał znanego dobrze polskim fanom producenta Marco Polo, szybko opanował sztukę tworzenia przemyślanych albumów, dostarczając nam konceptualne „The Tunnel’s End” (2017), na którym znalazły się single „The Feels” i „New York Shit”.Płyta była przez krótki czas numerem 2 na liście iTunes Hip-Hop za krążkiem Jay-Z "4:44", co przyniosło raperowi kontrakt z Same Plate Entertainment/Sony Music.

Craft supportował Dizzy’ego Wrighta podczas jego trasy „Golden State of Mind”. W listopadzie 2018 roku pojawił się na płycie Masta Ace i Marco Polo, "A Breukelen Story", w utworze „Wanna Be”. Rok później wydał singiel „Gang Shit” promujący debiutancki album studyjny “Funhouse Mirror” z gościnnym udziałem raperów takich jak wspomniany Dizzy Wright, Nyck Caution, Ricky Motion i Evan Crommett. Album osiągnął pierwsze miejsce na liście Top Hip-Hop Albums iTunes w pierwszym tygodniu od wydania. W 2020 Craft zerwał kontrakt płytowy z Same Plate Entertainment/Sony Music i powrócił w pełni niezależny, uruchamiając The Center – od tej pory fani bezpośrednio finansują i wspierają jego twórczość.

Raper nie boi się głośno mówić o współczesnej Ameryce. Kiedy 6 stycznia 2021 szturmowano Kapitol Stanów Zjednoczonych, Craft wydał album “How We Intended”, na dzień przed inauguracją Joe Bidena na prezydenta, z głośnym singlem „State of the Union” — zjadliwą krytyką stanu rzeczy w amerykańskiej polityce i kulturze, dostarczając otrzeźwiającego spojrzenia na stosunki rasowe i walki o władzę wśród obywateli USA. Szum wokół „State of the Union” doprowadził do pojawienia się w MSNBC z Ari Melberem, który to występ w programie sprawił, że w ciągu niecałych 48 godzin numer uzyskał ponad dwa miliony wyświetleń na YouTube.

Tylko w tym roku ukazały się dwa materiały od Marlona Crafta - epka "SPACE 2" i płyta "HOMECOURT ADVANTAGE VOL. 2".

Organizatorem koncertu jest Big Idea Group.

Link do wydarzenia na Facebooku

Bilety

Dwa lata temu Popkiller przeprowadził pierwszy polski wywiad z Marlonem. Możecie go sprawdzić poniżej:

Marlon Craft - interview: growing up in Hell's Kitchen, meeting Black Thought, "How We Intended"

Marlon Craft - DISTANCE (Official Music Video)

Marlon Craft - HANS ZIMMER (Official Music Video)

Marlon Craft - State Of The Union (Official Video)

Tagi: 

90'
Znam gościa Marlona Crafta właśnie z Popkillera, jak dla mnie jest niezły z tego nowego pokolenia rapu na pewno jest lepszy niż te wszystkie lil czy young oczywiście chodzi mi o te nowe pokolenie

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>