Tau o uzależnieniu od technologii w refleksyjnym singlu "Tracę cię"

Tau nie zwalnia tempa. Po ciepło przyjętej trasie koncertowej "10 na 10" celebrującej dekadę Bozon Records oraz wypuściwszy singiel "Ola Lizbona" - nieoficjalny singiel Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie - Tau prezentuje nowy singiel i teledysk.

"Tracę Cię" porusza istotny problem XXI wieku - uzależnienie od technologii i zatracanie się w wirtualnym świecie. Oddajmy głos samemu raperowi:

"Nie wiem jak Wy, ale ja miałem w swoim życiu poważny problem z uzależnieniem od technologii cyfrowych. Zaczęło się od tego, że jako małolat przesiadywałem na automatach do gier. Później wciągnęły mnie gry na PC i konsole. A po latach przylepił mi się do ręki smartphone. I nie raz musiałem z tym walczyć.

Wiesz jak jest. Wchodzisz na minutę, ale spędzasz dzień. Wielokrotnie łapałem się na tym,że zamiast wykorzystywać swój czas na coś pożytecznego, to scrollowałem kolejne shortsy, które nic do życia nie wnoszą. Wręcz przeciwnie - kradną energię życiową. Zawsze zostawałem z wyrzutami sumienia i poczuciem zmarnowanego czasu.

I nie dlatego,że świat wirtualny jest "be". Bo nie jest. On jest niesamowity. Dzięki niemu ludzkość weszła w nowy wymiar rozwoju sztuki, przedsiębiorczości czy nauki, ale ten świat potrafi równie mocno zniewolić człowieka. Utwór pt. "Tracę Cię" zachęca do spojrzenia z dystansem na swój stosunek do technologii cyfrowej i zweryfikowania czy jesteśmy od niej wolni, a może już uzależnieni? Koniec końców świat cyfrowy nie zastąpi prawdziwej rzeczywistości i żywej relacji z drugim człowiekiem. Nie zastąpi prawdziwej miłości. "

Teledysk do numeru - wyprodukowanego przez samego Tau - możecie obejrzeć poniżej.

Tau - Tracę Cię (prod. Tau)

Tagi: 

Anonim
Dobry kawałek. Tau technicznie wymiata.
bsgbgw
mocny beat, fajny przekaz, fajne rapsy. Zajebiscie
Ngiger
Tau jest w tym miejscu w życiu i rozwoju artystycznym, w którym powinien być. Czekam na nowe rzeczy, kiedykolwiek wyjdą.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>