Wac Toja w nowej wersji "Sztuki Latania" Lady Pank!

Wspominaliśmy Wam jako pierwsi o zapowiedzi Jana Borysewicza, że pojawi się nowa wersja klasyka Lady Pank, wyprodukowana przez Gromee'ego i wsparta udziałem rapera. Okazuje się, że jest nim Wac Toja!

Gromee wziął na swój warsztat legendarny, rockowy utwór, który niesie ze sobą mocne przesłanie. Gościnnie w odświeżonej odsłonie Sztuki Latania pojawia się Sara Chmiel, wieloletnia wokalistka zespołu Łzy. Słyszymy ją w podniosłych, pełnych emocji refrenach. Zwrotki dołożył Wac Toja.

"Sztuka Latania to ponadczasowy utwór, z tekstem który wgniata nam wiele myśli w głowę. Myślę, że to jeden z najlepszych utworów w historii polskiej muzyki, jednocześnie jednego z najlepszych zespołów w historii Polski" - opowiada Gromee - "Znam muzycznie Wac Toja od lat. Niesamowicie odnajduje się w różnych stylach, stąd pomysł, by to właśnie on nagrał rapowe zwrotki w Sztuce Latania. Z racji szacunku do oryginalnego utworu i pięknego tekstu, jaki napisał Andrzej Mogielnicki, zależało mi, żeby nie zmieniać niczego. Wac Toja to totalnie zrozumiał"

Zespół Lady Pank stworzył i wydał przebój pt. Sztuka latania w 1985 roku. Autorem muzyki jest Jan Borysewicz, który wówczas nagrał gitary pierwszej wersji, ale teraz przyjął zaproszenie Gromeego, dogrywając swoje gitary na nowo. Autorem słów Sztuki latania jest Andrzej Mogielnicki. Pozornie wesoło brzmiąca piosenka, tak naprawdę przedstawia bardzo smutną, a wręcz tragiczną historię. Ostatecznie to bardzo uniwersalna kompozycja, dzięki czemu można interpretować na własny, indywidualny sposób.

Gromee x Wac Toja x Sara Chmiel x Jan Borysewicz - Sztuka Latania (Official Video)

Młode cycki
"Wspominaliśmy Wam jako PIERSI o zapowiedzi Jana Borysewicza...." PIERSI to Kukiz a nie Borysewicz hehehe. Wiem, wiem, literówka...
Lil sqqa
Szczerze już zygam tymi przeróbkami klasyków, lub utowarch na samplach hitów z przełomu lat 90/00 polskie I nie tylko raperzynki już nic świeżego nie ulepią więc chwytają się brzytwy
Anonim
Utwór ok ale po jakiego h.ja ten cały wac tojka bez niego byłoby lepiej.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>