Rosyjski raper Walkie popełnił samobójstwo po mobilizacji wojennej

Raper z Krasnodaru, miasta na południu Rosji, Iwan Pietunin popełnił samobójstwo z powodu mobilizacji na wojnę z Ukrainą — podał regionalny portal 93.ru. 27-letni muzyk w pożegnalnym nagraniu powiedział, że nie jest gotów brać na siebie grzechu zabójstwa.

Ciało muzyka znaleziono koło wielopiętrowego bloku mieszkalnego — przekazał portal w piątek.

Wcześniej raper opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym zapowiedział, że zamierza popełnić samobójstwo z powodu mobilizacji. Wyjaśnił, że choć przysługuje mu odroczenie ze względu na wcześniejszy pobyt w klinice psychoneurologicznej, to jest przekonany, że ogłoszona w Rosji częściowa mobilizacja stanie się powszechna.

''Nie mogę i nie chcę wziąć na swoją duszę grzechu zabójstwa. Nie jestem gotów zabijać, za jakiekolwiek idee'' — powiedział Pietunin

Muzyk, który używał pseudonimu artystycznego Walkie, tego samego dnia opublikował swoją nową płytę "Walk Out Boy 3" - poinformował portal 93.ru. Był on znany również z występów na ligach battle rapowych - niektóre z jego walk mają w serwisie YouTube wielomilionowe wyświetlenia.

Walkie - Не на той стороне

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>