Zabójca Nipseya Hussle'a skazany za morderstwo 1. stopnia

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-07-07 21:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 5)

Ponad trzy lata po tragicznej śmierci Nipsey'a Hussle w 2019 roku jego zabójca Eric Holder w środę 6 lipca czasu amerykańskiego został skazany za morderstwo pierwszego stopnia.

Jak podaje reporter Los Angeles Times James Queally, wyrok został odczytany w sądzie w Los Angeles o 22:40, czyli o 7:40 w czwartek czasu polskiego.

Holder miał być zdenerwowany na Nipsey'a, dlatego że ten oskarżał go o bycie kapusiem. Sytuacja miała miejsce przed zarządzanym przez rapera sklepem Marathon Clothing w Los Angeles 31 marca 2019 roku. "Nipsey mówił: 'Słuchaj, wiesz, że mają na ciebie jakieś papiery. Jesteś moim ziomem, wiesz. Może powinieneś się tym zająć" - powiedział świadek przed ławą przysięgłych trzy lata temu. Holder odszedł, ale później wrócił na miejsce z bronią, oddając w kierunku reprezentanta Crenshaw co najmniej dziesięć strzałów, które okazały się śmiertelne.

Inny świadek, Shermi Villanueva, opowiedział co widział po tym, jak zabójca już pociągnął za spust. Nipsey miał leżeć w kałuży własnej krwi, mówiąc: "On mnie postrzelił, on mnie postrzelił". Eric Holder został zatrzymany przez policję 4 kwietnia 2019 roku. Odraczany proces został wznowiony w czerwcu i trwał dwa tygodnie. W tym czasie Holder przebywał w więzieniu, gdzie 28 czerwca został brutalnie pobity. To spowodowało, że nie mógł się stawić w sądzie.

Według Queally'ego po usłyszeniu wyroku nie wykazywał żadnej reakcji. Oprócz zarzutu morderstwa pierwszego stopnia usłyszał także dwa inne - dwukrotne usiłowanie zabójstwa oraz napaść z bronią na dwóch innych mężczyzn.  "Werdykt oznacza, że zostanie on poddany nieokreślonej karze, która może oznaczać dożywocie z możliwością warunkowego zwolnienia" - napisał reporter Los Angeles Times na Twitterze.

Tagi: 

Anonim
RIP Nipsey
nigga69
W koncu smietnik trafi za kraty, chociaz dla takich kara smierci powinna zostac przywrocona, ale ja uwazam ze bycie gwalconym i bitym codziennie i zycie w niewoli i tak jest gorsze niz smierc. Swoja droga nie mam pojecia jak Amerykanska Policja to robi ze za kazdym razem znajduje sprawce kazdego morderstwa, propsy dla nich za to serio. Podejrzewam ze gdyby w Polsce doszlo do czegos podobnego to raczej by im to dluzej zajelo jesli by wgl sie dowiedzieli kto to zrobil.
Anonim
Przecież tam jest nierozwiązanych morderstw od ch i jeszcze więcej. W tym przypadku to każdy wiedział kto to więc nie dziwne że i pały załapały.
Nie inaczej
Najpierw pomyśl potem komentuj. Bo żałośnie ci to wyszło.
Anonim
Crenshaw nie Cranshaw mały błąd macie. Zdarza się ale na wszelki wypadek zgłaszam.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>