Cypress Hill mówią, dlaczego Black Milk wyprodukował ich nowy album

Cypress Hill wypuścili ostatnio nowy album zatytułowany "Back In Black". Zespół udzielił niedawno wywiadu serwisowi HipHopDX, w którym mówi, czemu to Black Milk, a nie DJ Muggs, zajął się produkcją tego wydawnictwa.

"Wydaje mi się, że pomysł zrodził się od zrobienia kilku piosenek, czegoś w rodzaju epki" - powiedział B-Real. "Potem pomyśleliśmy sobie: 'O kurde, to brzmi całkiem dobrze.' Złapaliśmy dobry vibe i między nami a Black Milkiem zrodziła się chemia. Dawał nam bity w różnych stylach, które brzmiały jak coś, pod co Cypress Hill mogłoby nagrywać. Cały czas pracowaliśmy i wyszedł z tego album" - dodał.

"Pomyślałem sobie: 'Nigdy nie nagraliśmy z kimś wspólnej płyty.' Muggs zawsze stał na czele produkcji, poza 'Rise Up' z 2010. Zawsze zajmował się wszystkim od tej strony. Pomyśleliśmy, że [współpraca z Milkiem - przyp. red] to byłby inny klimat. To byłby powrót do boom-bapowego brzmienia, ale z tym mrocznym elementem, który zawsze jest u nas obecny" - stwierdził raper. "To, co nam dał, na końcu okazało się niesamowite. Propsy dla niego, bo nie podjęlibyśmy współpracy z innym producentem, który miałby mniejsze umiejętności od Muggsa. Muggs to geniusz i nasz brat. Jest niemożliwy, jeśli chodzi o produkowanie dla Cypress Hill" - stwierdził.

Zespół szykuje się teraz do wypuszczenia filmu dokumentalnego na swój temat. "Cypress Hill: Insane In The Membrane" wyprodukowane zostało przez stację Showtime i jest częścią akcji "Mass Appeal Hip-Hop 50" celebrującej pięćdziesiąt lat hip-hopu. Za inicjatywę odpowiedzialna jest firma medialna Nasa Mass Appeal. Na przedsięwzięcie składają się różnego rodzaju filmy fabularne, dokumentalne, seriale, shorty i podcasty skupiające się na najważniejszych postaciach w historii tej kultury. Już teraz na platformie Spotify można słuchać kolejnych odcinków podcastu "The Bridge: 50 Years Of Hip-Hop", który jest serią wywiadów współprowadzonych przez samego Nasira Jonesa. Trailer do "Cypress Hill: Insane In The Membrane" do sprawdzenia poniżej.

Cypress Hill: Insane in the Brain (2022) Official Trailer | SHOWTIME Documentary Film

Przypominamy też nasze videowywiady z B-Realem oraz Black Milkiem:

B-Real - interview, on: Prophets of Rage, new Cypress Hill, passing on "Jump Around" (Popkiller.pl)

Black Milk - interview: "DiVE", working with Pete Rock, Bun B, J Dilla, first beats, artistic growth

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>