Camilla George - nigeryjska saksofonistka zagra w Warszawie

wydarzenie
kategorie: Świat, Jazz, Koncerty, News
dodano: 2022-05-12 15:50 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Miejsce: 

Jassmine, Wilcza 73, Warszawa

Data: 

2022-05-14 20:30

Wróciły koncerty zagraniczne, a w tym również coś dla fanów sceny jazzowej. Już w najbliższą sobotę 14 maja w ramach organizowanego przez BIG idea wydarzenia w warszawskim klubie Jassmine wystąpi nigeryjska saksofonistka Camilla George, uznawana za jedną z najważniejszych artystek współczesnej brytyjskiej sceny jazzowej. 

Będzie to kolejna odsłona cyklu .MORE, którego celem jest przeniesienie na polski grunt klimatu znanego z koncertów w londyńskim Jazz Cafe czy na holenderskim festiwalu North Sea Jazz.

Więcej od organizatora: "Dla urodzonej w nigeryjskim Eket artystki będzie to powrót do Warszawy po kilku miesiącach - w październiku ubiegłego roku mieliśmy okazję obejrzeć jej band podczas 63. Festiwalu Jazz Jamboree. Poziom zaprezentowany przez Camillę, jej sceniczna energia i wirtuozeria nakazują przewidywać, że majowe show będzie jednym z najlepszych koncertów jazzowej wiosny w stolicy.

Obecnie artystka koncertuje z materiałem z nadchodzącej płyty “Ibio Ibio” - albumu, który jest hołdem dla plemienia Camilli - ludu Ibibio z południowo-wschodniego wybrzeża Nigerii.

Na płycie pojawiają się Daniel Casimir, Sarah Tandy, Winton Clifford, Renato Paris, Sheila Maurice-Grey, Rosie Turton, Shirley Tetteh, perkusista hiphopowy Daru Jones, raperka z Birmingham Lady Sanity i Sam Jones.

Recenzenci jej występów rzadko kiedy potrafią powstrzymać się pełnym zachwytem. Nie brakuje opinii, że twórczość Camilli George jest w stanie skruszyć każdy kamień i uratować świat. To prawda - jeśli muzyka jest w stanie dokonywać rzeczy wielkich i przenosić nas w kosmiczne rejony, nigeryjska saksofonistka jest idealną przewodniczką takiej wyprawy."

BILETY /// Wydarzenie na Facebooku

Alternatywny, drugi termin - w niedzielę 15 maja Camilla zagra też w Cieszynie - tutaj szczegóły.

Camilla George: 'Mama Wata'

Tagi: 

beb
Popkilla, aleś ty mnie zaimponował w tym momencie :)
w
Dzięki za te newsy o Jazzowych koncertach- super :)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>