Brian Jackson - producent Gil Scott Herona już jutro w Warszawie!

wydarzenie
kategorie: USA, Jazz, Koncerty, Soul
dodano: 2022-04-20 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Już jutro w warszawskim klubie Jassmine wystąpi Brian Jackson - jedna z ikon amerykańskiego jazzu ostatniego półwiecza, znany przede wszystkim z historycznego duetu z Gilem Scottem-Heronem.

W 1971 r. duet Scott-Heron - Jackson zaprezentował płytę „Pieces of a Man”, pierwszy z blisko dziesięciu wspólnych projektów, które w latach 70. wyznaczały nowy standard w muzyce jazzowej i przyczyniły do artystycznej nieśmiertelności muzyków. Spokojne, niezwykle klimatyczne kompozycje Jacksona, w których dominowały partie pianina i fletu, stanowiły niemal wzorowe tło dla poezji Gila.

Po rozpadzie ich duetu, kompozytor wciąż pozostawał w cieniu, współpracując z całą rzeszą uznanych twórców - Willem Downingiem, Earth, Wind & Fire czy Kool & the Gang. W 2021 r. Jackson przypomniał o sobie za sprawą płyty w ramach fenomenalnej serii „Jazz Is Dead”, projekcie Aliego Shaheeda Muhammada i Adriana Younge’a. Z kolei już w maju tego roku usłyszymy jego autorskie wydawnictwo dla londyńskiej oficyny BBE.

Jassmine będzie jednym z pierwszych miejsc na świecie, w których na żywo będziemy mogli smakować kompozycji z nadchodzącego albumu „All Talk”.

Gil Scott-Heron & Brian Jackson ‎– Winter In America (1974)

Brian Jackson - All Talk

Skład:

Brian Jackson - piano / flute
Lex Cameron - keys / vocals
Steve Walters - bass
Paul Jones - drums

Drzwi 19:00

Koncert 20:30

BILETY

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>