Jay-Z mógł nagrać na bicie Hit-Boya do "Sicko Mode"!

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-12-27 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Hit-Boy pojawił się ostatnio w podcaście DJ'a Akademiksa Off The Record i powiedział, że Jay-Z był zainteresowany jego bitem do jednego z największych hitów Travisa Scotta.

Akademiks rozmawiał z Hit-Boy'em między innymi o jego najważniejszych produkcjach, takich jak "N***as In Paris" czy "Sicko Mode". Kiedy dyskusja zeszła na temat drugiego z utworów Hit-Boy powiedział, że zagrał ten bit dla Jaya-Z, ale było już trochę za późno. Jigga miał, co prawda, mocną wizję na to, jak mógłby wyglądać jego kawałek na tym podkładzie, ale to Travis Scott zapłacił pierwszy. Jak mówił producent, jeśli chodzi o wybór artysty, który miałby dostać od niego muzykę, wszystko sprowadza się do pieniędzy.

"Nie obiecuję bitów, ziom. Jak dostaje hajs od kogoś, ta osoba dostaje bit" - powiedział Hit-Boy. "Nie idziesz do domów towarowych Sacks Fifth czy Neimana Marcusa  i mówisz: 'Dobra, wezmę parę ubrań, sprawdzę, jak się w nich chodzi, pomyślę i zapłacę ci później. Nie ma opcji. Najpierw musisz zapłacić za to, a potem to jest twoje" - dodał.

Kawałek wyszedł 21 sierpnia 2018 roku z featem Drake'a i dodatkowymi wokalami między innymi Swae'a Lee. To był pierwszy singiel Travisa Scotta, który wylądował na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100 i doczekał się nominacji do Grammy w kategoriach Best Rap Performance i Best Rap Song.

W rozmowie z Akademicksem Hit-Boy powiedział również, że legendarny bit do "N***as In Paris" zrobił w domu swojej mamy. "Po prostu bawiłem się na sprzęcie u mamy w domu, byłem głodny sukcesu. Szczerze mówiąc, cały czas mam taką mentalność". Dodał też, że podkład znalazł się na beat tapie, który trafił do Kanye'ego. To on powiedział mu, że ten konkretny numer zmieni jego życie. Kiedy singiel już wyszedł, zaproponowano mu kontrakt, a Jimmy Iovine nazwał go nawet nowym Dr. Dre. Za pieniądze z wytwórni między innymi kupił posiadłość, a wewnątrz zbudował aż pięć studiów nagraniowych.

Travis Scott - SICKO MODE ft. Drake

Jay-Z & Kanye West - Ni**as In Paris (Explicit)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>