L'Orange - wywiad: o Gift of Gabie, Billie Holiday i "The World is Still Chaos, But I Feel Better"

W dzisiejszym niedzielnym wywiadzie gościmy jednego ze sztandarowych wykonawców ze znanej i cenionej wytwórni Mello Music Group (domu takich tuzów jak Oddisee, Apollo Brown, Joell Ortiz, Stalley czy Open Mike Eagle). Przed Państwem - niezwykły producent L'Orange. Mający na koncie liczne projekty czy to instrumentalne, czy to kooperacje - m.in. z Kool Keithem, Mr. Lifem czy Jeremiah Jae'm - L'Orange to gość o niezwykłej muzycznej wrażliwości i nietuzinkowym, fascynującym stylu.

Jego produkcje bazują często na nieoczywistych, misternie poukładanych samplach, bardzo często czerpanych z muzyki z lat 20., 30. i 40. - ery jazzu, swingu i musicali. Do swych utworów nierzadko dodaje on fragmenty starych audycji radiowych, czy cytaty z filmów z tego okresu, sprawiając, że każdy podkład to swoista szkatułkowa opowieść. Każdy jego projekt to fascynująca dźwiekowa podróż w klimaty rodem choćby z klasycznych filmów noir.... Poznawszy jego twórczość ładnych parę lat temu, stopniowo stałem się jego zagorzałym fanem (już wkrótce na Popkillerze znajdziecie opis albumu, dzieki któremu ukochalem jego muzykę na zabój - stay tuned). Gdy tylko więc nadarzyła się okazja zrobienia wywiadu z L'Orange'em - bez wahania powiedziałem "tak".

Porozmawialiśmy sobie o jego bogatej dyskografii, m.in. który projekt był dla niego największym wyzwaniem; o jego wymarzonych kooperacjach, jak i o jego współpracy ze ś.p. Gift of Gabem. Nie omieszkałem zapytać także o magię muzyki dawnych czasów, z której tak często L'Orange czerpie inspiracje. Wreszcie - grzechem nie byłoby zapytać o jego najnowszy album, wydany we wrześniu instrumentalny, fascynujący kalejdoskop brzmień "The World is Still Chaos, But I Feel Better". Zapraszam do oglądania! 

Większość projektów L'Orange'a możecie znaleźć na jego Bandcampiehttps://lorange360.bandcamp.com/

Wywiad: Maciej Wojszkun
Montaż: Maciej Wojszkun
Tłumaczenie: Maciej Wojszkun

L'Orange - wywiad: o nowej płycie, Gift of Gabie i Billie Holiday

Tagi: 

90'S
Ksywę L'Orange słyszałem już wcześniej ale nie miałem jeszcze okazji tu biję się w pierś szczerze że nie przesłuchałem jeszcze ani razu żadnego wydawnictwa od niego jak to nawija Fisz na swoim singlu Za Mało Czasu ale obiecuję że odsłucham jego pierwszą EP-kę i inne rzeczy a wywiad na dniach sprawdzę.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>