Dziarma zdradza, jak odnajduje się w branży hip-hopowej

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-05-02 18:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 9)

Dziarma, mimo, że swoją karierę rozpoczynała od popowych nagrań, to od dłuższego czasu tworzy muzykę inspirowaną brzmieniami rapu czy r&b. Artystka udzieliła wywiadu dla Vogue'a, w którym zdradziła jak odnajduje się w branży tak bardzo zdominowanej przez mężczyzn.

"Koledzy po fachu i ludzie, z którymi współpracuję, są wspierający, ale szeroko pojęta „branża” długo nie była chętna otwierać przede mną drzwi. Przez lata słyszałam, że 'kobiecy rap się nie sprzeda'. Na kilku rozmowach zapytano mnie: 'Jaką artystką chcesz być? Porównaj się do kogoś'. A ja odpowiadałam, że chcę być jak Agata 'Dziarma' Dziarmagowska. W pewnym momencie musiałam zadać sobie pytanie, czy mam dość siły, żeby walczyć dalej. Postanowiłam nie iść na ustępstwa. Dziś branża zaczyna się w końcu zmieniać. Jestem w wytwórni, która mi ufa i pozostawia wolną rękę do działania." - mówi Dziarma.

W trakcie wywiadu padło również pytanie czy branża rapowa według Dziarmy jest branżą konkurencyjną.

"Nie ma tu miejsca na konkurencję, bo każda z nas jest zupełnie inna. Nie ma drugiej DZIARMY, Margaret czy Kary. Mam kilku kolegów, do których mogę podesłać materiał i poprosić ich o opinię. I wzajemnie. Są oczywiście osoby, których ego nie jest w stanie poradzić sobie z młodą dziewczyną, która odnosi sukcesy w branży." - odpowiada artystka.

Pełen wywiad znajdziecie pod tym linkiem.

***

Teledysk Roku 2020 to: [Popkillery 2021]

Tagi: 

Anonim
Dziarma czy Young Leosia dla mnie to samo gówno przez wielkie G.Tfu Tfu.
Anonim
W jakiej branży hiphopowej?
Wola
Ona tak walczy o swoje i nie idzie na ustepstwa.. ze w swoim glownym klipie swieci tylko cycami i tylkiem;) no niezle zawalczyla o podmiotowosc;)
Kazek
Dziarma lirycznie top 1 wśród kobiet w „polskim rapie”
Anonim
Dziarma lirycznie top 1 no kurde dobre to aż się uśmiałem
Kazek
To idź posłuchać Reny discopolowcu albo Soboty. Porównaj kawałki Reny do Dziarmy. Dziarma za feat u Adiego Nowaka zjada całą twórczość twoich idolek
Anonim
Kazek tu chyba Rusek jesteś słuchasz disco polo to słuchaj Rena jest o wiele lepsza od tej sztucznej dziarmy nie znasz się to się nie wypowiadaj jak tak uwielbiasz dziarme to zadz. do niej i umów się z nią na randkę discopolowcu.
Anonim
Kazek napiszę ci z kulturą każdy ma swój gust ktoś lubi Renę ktoś inny jak ty Dziarmę Dla ciebie Dziarma jest dobra dla mnie Rena jak chcesz tutaj na siłę przekonać że Dziarma jest dobra to próbuj powodzenia a discopolowiec to ty jesteś skoro tak uwielbiasz ten gatunek muzyki proponuje posłuchać Boys. nie pozdrawiam
U dgdzie ejdb
Dla Vogue, no właśnie. Nara

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>