Koza nagrał album z młodym muzykiem jazzowym

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Jazz, News
dodano: 2021-03-16 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Koza powraca po lekko ponad roku od wydania ostatniej płyty z nowym materiałem. Okazuje się, że trzeci album rapera z Raszyna ukaże się nakładem Warner Music Poland, a jego produckją zajął się młody polski jazzman, Jakub Więcek.

"Mój trzeci długogrający album stworzony we współpracy z wybitnym muzykiem jazzowym, Kubą Więckiem zostanie wydany nakładem Warner Music." - pisze Koza na swoim Facebooku.

Trochę więcej na temat płyty zdradził nowy współpracownik Kozy.

"W styczniu zeszłego roku przeprowadziłem się na jakiś czas do Berlina by poświęcić się muzyce elektronicznej. Zacząłem wtedy tworzyć dużo bitów, w których słyszałem jakiegoś wokalistę/rapera. Ale były to dosyć dziwne i niecodziennie bity dlatego wiedziałem że muszę znaleźć kogoś z dużą wyobraźnią. Od jakiegoś czasu byłem fanem pewnego młodego polskiego rapera, którego twórczość była niezwykle inspirująca. Zdecydowałem się do niego napisać - okazało się, że był wtedy też w Berlinie i powiedział tak! Był to Koza! Od tego czasu spotykaliśmy się praktycznie co tydzień (jeśli tylko to było możliwe) i stworzyliśmy dużo muzyki, którą teraz chcielibyśmy się z Wami podzielić." - pisze Kuba Więcek.

Pierwszy singiel z płyty pod tytułem "Jarmusch" ukaże się już w tę sobotę.

Jakuba Więcka fani polskiego hip-hopu mogą kojarzyć z numeru "Do Ciebie mówię" z udziałem jego, Białasa, Muńka Staszczyka i Sir Micha, który powstał w ramach akcji Pepsi Taste The Beat. On sam ma m.in. na koncie debiut w ramach kultowej polskiej serii "Polish Jazz".

W Styczniu zeszłego roku przeprowadziłem się na jakiś czas do Berlina by poświęcić się muzyce elektronicznej. Zacząłem...

Opublikowany przez Kubę Wiecka Poniedziałek, 15 marca 2021
s.
Z ciekawością sprawdzę.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>