Gverilla dziesiątym Młodym Wilkiem Popkillera 8!

wydarzenie
dodano: 2021-03-08 17:01 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Gverilla ('96) – prawdziwy muzyczny kameleon. Nietrudno oprzeć się wrażeniu, że rap to w jego przypadku tylko jedna z form wyrazu. Artysta? To już pełniej oddaje wachlarz jego umiejętności. Pierwszym dużym uderzeniem był utwór wypuszczony na kanale Kstyka. Czytamy, że „8 0 8 0 8 0” został nagrany na raz, bez powtórek i poprawek. Widzimy, że osiągnął już 3 miliony wyświetleń. Chyba całkiem nieźle jak na początek, co? Pierwszą epkę pt. „Element” wypuścił we współpracy z Revolume, a dziś jest podopiecznym DJa Steeza i DJa Chwiała w rozkręcającej się wytwórni 2020 - to jej nakładem wydał na początku minionego roku swój pierwszy pełnowymiarowy krążek.

Na ubiegłorocznym, debiutanckim albumie zebrał śmietankę gości: Mesa, Jana-rapowanie, Jetlagz, Okiego (u którego zresztą pojawił się na mixtape’ie w świetnym singlu „Tak bardzo”), Klaudię Szafrańską z Xxanaxx, braci Kacperczyk. „Hologram” to projekt przekrojowy, stanowiący dowód na niezwykle kreatywną głowę, umiejętność sprawdzenia się w różnych warunkach, a także ogromną wiedzę i świadomość w zakresie brzmienia i aranżacji utworów. To chłodne, postrzępione relacje z życia w Warszawie, intensywne przebłyski z miłosnych uniesień, nocne, neonowe tło wydarzeń. Dominuje klubowe, płynące, nowoczesne r’n’b, z uderzeniami w trapowe 808’ki i techno-bangery, ale sam Gve, choć specjalizuje się w doskonale wpasowującym się w te podkłady śpiewie, nie stroni również od klasycznego podejścia do robienia rapu (vide numer z Jetlagz).

Do tej pory ten szalenie utalentowany gość sprawiał wrażenie, jakby stał sobie gdzieś z boku, a przecież ma już na koncie kilka współprac z naprawdę głośnymi postaciami, które dostrzegły jego talent – poza wyżej wspomnianymi gośćmi na albumie to choćby Quebonafide (chórki w „Zorzy”), Solar (rewelacyjny refren w „Syntetycznym Bogu”), zauważyć należało też udział na albumie „Molza” od Alkopoligamii czy występ na jednym tracku obok Tymka, Palucha i Miłego ATZ. A potencjał do zrealizowania ma wciąż ogromny – również od strony producenckiej, którą już zajmuje się na większą skalę. Tak jak songwriterską - w tej roli zaufały mu m.in. Margaret i MaRina.

Spytacie czy to dobry moment na zaproszenie go do Młodych Wilków? Wg nas idealny - po okresie stopniowego rozwoju Mateusz dojrzał, okrzepł, wyklarował pomysł i wizję... i na swoim pierwszym pełnoprawnym materiale ukazał unikatowy wachlarz możliwości. "Hologram" to jeden z najciekawszych polskich projektów 2020 roku - i niestety jeden z tych bardziej niedocenionych. Ale mamy nadzieję, że to ostatni raz, gdy używamy w odniesieniu do Gverilli tego przymiotnika. Pora na to, by jego talent rozkwitł na dobre i zebrał zasłużoną uwagę. Bo po kilku latach konsekwentnego stawiania kroków Gve jest w końcu gotowy na naprawdę duże rzeczy.

PREORDER PŁYTY POPKILLER MŁODE WILKI 8

#PopkillerMłodeWilki8 #dowhatmovesyou

Partnerami akcji Młode Wilki są: Mobile Vikings, Def Jam (wydawca albumu), UrbanCity (partner odzieżowy)

Jeśli chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w akcji to koniecznie sprawdzaj instagramowy profil Młodych Wilków gdzie publikować będziemy sporo podpowiedzi i subskrybuj kanał na YT, na którym spora garść materiałów video z tegorocznej edycji! Więcej materiałów na kanale PopkillerTV Plus, subskrybuj by nie przegapić.

reklama
dom
Chyba najbardziej sensowny z całej 10
Ziomek z dzielni
nawet na pewno

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>