Dobry Vibe na Trudny Czas #13 - wybiera Andrzej Cała

W mediach znajdziemy obecnie masę strachu, ciemnych wizji i atakujących z każdej strony negatywnych treści. Wszystko generuje niepewność, stres i pogłębia zdenerwowanie. Czy muzyka nie służy też temu, by oderwać się od takich emocji? Czy muzyczne media nie są jednymi z niewielu które mogą choć trochę od tego uciec i dać ludziom trochę wsparcia i otuchy w obecnej ciężkiej sytuacji pełnej znaków zapytania?

W 13 odcinku cyklu "Dobry Vibe na Trudny Czas" selekcję podrzuca goszczący u nas po raz drugi ceniony muzyczny dziennikarz, współautor książek "Antologia Polskiego Rapu", "Beaty Rymy Życie. Leksykon muzyki hip-hop" oraz "Dusza, rytm, ciało: leksykon muzyki r&b i soul" - Andrzej Cała.

Oddisee - Rain Dance

Oddisee ogólnie jest artystą, który mi często poprawia humor, “The Iceberg” to świetna płyta, więc padło na “Rain Dance”.

The Roots - Star

Potężny opener “The Tipping Point” dla wszystkich, którym czasem brakuje wiary w siebie, determinacji, a przede wszystkim przekonania, że to, co robią, jest warte uwagi. Myślę, że w tych czasach szczególnie istotne jest, aby tego wewnętrznego ducha podbijać muzyką. A nuż pomoże?

Jill Scott - Golden

Co by się nie działo i jak by się nie działo, trzeba robić swoje i żyć jak najpiękniej. No bo jak nie teraz to kiedy?

Wcześniejsze odcinki cyklu

Wszystkie 3 numery znajdziecie poniżej na playliście (układ chronologiczny od 1 odcinka) - codzienną selekcję w ramach cyklu "Dobry Vibe na Trudny Czas" będziemy prezentować Wam na dedykowanych playlistach YT i Spotify, tak by można było odpalić sobie całość za jednym zamachem i zbiorczo łapać muzyczne wibracje! Na playliście Spotify brak jedynie numerów Ortegi, Young Shoe$ i Karwela/SoulPete'a, bowiem nie ma ich w serwisie.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>