Vic Mensa: "Musimy brać odpowiedzialność za gloryfikowanie dragów"

Nagła śmierć Juice WRLD'a nadal obija się szerokim echem wśród rapowego środowiska - wydaje się, że spora liczba twórców nabrała nieco więcej świadomości w kontekście tego, co przekazują światu w swoich tekstach.

Głos w tej kwestii zabrał m.in. Vic Mensa, który sam niegdyś miał problem z uzależnieniem od dragów, udzielając wywiadu dla TMZ: "Myślę, że jako członkowie społeczności hip-hopowej musimy wziąć odpowiedzialność za to, co mówimy. Musimy zdawać sobie sprawę, że to gówno, o którym mówimy wpływa na dzieci, więc kiedy przekazujemy im takie treści, zanieczyszczamy ich umysły. Musisz uważać na to, co mówisz, ponieważ dzieci naprawdę to biorą. Traktują to jak ewangelię."

Gloryfikowanie narkotyków potępili także m.in. Juicy J czy Trippie Redd, czyli dość głośne ksywki, mające za sobą z pewnością rzesze młodych słuchaczy. Miejmy więc nadzieję, że zmiana nastawienia raperów względem narkotyków przełoży się także na porzucenie tego rodzaju używek przez ich młodych fanów.

Sprawdź też:

Future kończy z kodeiną i jest przerażony efektami rapowania o niej...

Juicy J przeprasza za promowanie narkotyków w tekstach

Joyner Lucas wini raperów promujących dragi za śmierć Juice WRLD'a

Trippie Redd zapowiada rzucenie narkotyków po śmierci Juice WRLD'a

Mama Juice WRLD'a wystosowuje oświadczenie po śmierci syna

Żabson apeluje po śmierci Juice WRLD'a: "Dbajcie o siebie i bliskich"

Lil sqqa
Taa pierdu pierdu babci sranie to tak jak w Polsce, starzy, nauczyciele i inni mówią że picie wolódy jest złe i że to uzależnia a co weekend czy nawet częściej robią to samo!!!!!! To jaki to gadanie ma kurwa sens?!?!?!?
Komsi
No ta, najlepiej nie robić nic z tym tematem. Najpierw trzeba posiadać mózg, żeby nie naśladować głupich zachowań. Słucham rapu, tego o ćpaniu również, co nie oznacza ze odczuwam potrzebę robić to samo co autorzy tych utworów

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>