Hip Hop Kemp już za tydzień. 6 koncertów których nie możesz przegapić!

Organizatorzy czeskiego Hip Hop Kempu oficjalnie zamknęli już tegoroczne ogłoszenia, możemy więc śmiało podsumować lineup osiemnastej już edycji tej legendarnej imprezy. Jak co roku w programie Festivalu z Atmosferą możemy znaleźć zarówno perełki nowej szkoły, 90's'owych klasyków jak i najlepszych polskich raperów. Oto 6 naszych pewniaków, które absolutnie trzeba zobaczyć podczas imprezy, która odbędzie się już w następny weekend w Hradec Kralove. Nie masz jeszcze biletów? Wpadaj szybko na www.hhk.pl i nadrabiaj zaległości!

Tech N9ne (piątek, 00:00)

Reprezentujący Kansas Tech N9ne, to prawdziwy karabin maszynowy rymów – zupełnie niepodrabialny artysta, którego nieprawdopodobnie wyskillowana nawijka od lat stanowi wzór warsztatu dla całej światowej sceny. Sam mówi, że napędza go każda dobra muzyka, niezależnie od gatunku, a my natomiast jesteśmy pewni, że jego jako inspirację stawia sobie co drugi raper z obecnej czołówki. Król Ciemności to jednak nie tylko rewelacyjnie złożone wersy i wartościowe albumy, ale także sukces wytwórni Strange Music, której jest założycielem i motorem napędowym. Pierwszy undergroundowiec w historii, którego dyskografia przekroczyła okrągły milion sprzedanych egzemplarzy grał niedawno naszym kraju i każdy kto miał okazję go usłyszeć wie, że koncerty Tech N9ne to prawdziwy ogień!

Freddie Gibbs (czwartek, 20:45)

Kapitalne flow, przeszywające wersy, nienaganna stylówka i absolutnie kozackie bity Madliba - Freddie Gibbs ma WSZYSTKO, aby jego tegoroczny występ na Kempie przeszedł do historii jako jeden z najlepszych koncertów w historii Festiwalu! Gość, który bez dwóch zdań rozbił tegoroczną grę kapitalną Bandaną jest od od kilku tygodni na ustach całego rapowego świata. Niezależnie od tego, czy bliżej Ci do starej, czy do nowej szkoły ten materiał pochłonie Cię w całości i nie będziesz mógł się od niego uwolnić. 5 gwiazdek od HipHopDX, 5 gwiazdek w Guardianie, 5 gwiazdek w NME, to nie jest dzieło przypadku. Występ Freddiego na kempowej osiemnastce będzie wydarzeniem, o którym będziemy rozmawiać latami! Can’t wait!

Token (sobota, 02:00)

Skillsy w dzisiejszym rapie to już przeżytek? Mamy gracza, który absolutnie przeczy tej tezie! Token to jeden z najlepszych technicznie raperów nowej ery, mający dosłownie wszystko, czego potrzebuje MC, aby rozbić tę grę w drobny pył! Nieprawdopodobne flow, szaleńcze tempo, błyskotliwe linie, naturalna lekkość w składaniu rymów, tak w skrócie można opisać tego 21-letniego kocura, a tegoroczny Kemp będzie idealną opcją żeby sprawdzić go na żywo, zanim odleci gdzieś na sam szczyt rapowych zestawień. Prawdziwy ogień pod sceną gwarantowany!

EarthGang (sobota, 23:00)

EarthGang to duet raperów z Atlanty i protegowani J. Cole’a, którzy sami o sobie mówią, że są hip-hopem w najczystszej postaci. Zbuntowanym, szczerym, opartym na czystej miłości do zajawki i wyrażaniu siebie muzyką, która garściami czerpie z funkowo-soulowych tradycji czarnej muzyki! Chociaż nagrywają już od niemal dekady, to swoją życiówkę notują właśnie w tym momencie, o czym najlepiej świadczą wyprzedane koncerty w całych Stanach Zjednoczonych, świetne nagrywki z Young Thugiem czy coraz częstsze porównania do twórczości Outkast. Prawdopodobnie szykuje się nam jedno z najciekawszych odkryć Kempa 2019!

Dope D.O.D. (sobota 22:00)

Energetyczna bomba, która nigdy nie zawodzi! Holenderska ekipa Dope D.O.D. to unikalny miks hardcore’owej nawijki, na ostrych, często wykraczających poza hiphopową stylistykę bitach, który od lat roznosi sceny na całym świecie. Ci goście nie raz sprawdzili się na Kempie i dobrze wiemy, że kochają polską publiczność z prawdziwą wzajemnością! Naprawdę nie wyobrażamy sobie tego, żeby mogło zabraknąć nas na tym gigu!

Słoń (sobota 23:00)

Nierozerwalnie związany z WSRH reprezentant Poznania, po sukcesach w podziemiu, dał się poznać szerokiej publice jako wyskillowany raper o chorej wyobraźni i niepodrabialnym flow na obu częściach kultowej już “Demonologii”. Nie inaczej wyglądają koncerty tego zawodnika - prawdziwy ogień ze sceny przenosi się także na publikę, serwując fanom przeżycia do prawdy nie z tego świata! Kemp będzie JEDYNĄ letnią okazją do tego, aby sprawdzić jak na żywo brzmi najnowszy materiał Słonia, czyli złoty już “Mutylator”! 

Tagi: 

palenie
Można powiedzieć, że tegoroczny Kemp to będzie swoiste palenie mikrofonów :D

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>