Nas zaskakuje zwariowanym "Jarreau of Rap (Skatt Attack)" - singiel

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-07-18 13:45 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Już jutro światło dzienne ujrzy oczekiwane od 17 (!) lat "The Lost Tapes 2", a kilka dni temu autor "Illmatica" podzielił się ze światem pierwszym singlem z projektu - wywołując burzę komentarzy i masę przeróznych reakcji od fanów - jedni z nich są zaskoczeni pozytywnie i chwalą rapera z Queensbridge za odwagę i śmiały eksperyment, inni ponownie krytykują dobór bitów Nasira. Co wywołało takie zamieszanie? Przekonajcie się sami!

Oparte na samplu z utworu legendy jazzu, wybitnego wokalisty Al Jarreau (R.I.P.) "Jarreau of Rap" (Skatt Attack) to track zdecydowanie inny niż te, do których przyzwyczaił nas Mr. Jones. Warto pamiętać jednak, że Nas jest synem Olu Dary, a wychował się właśnie m.in. na muzyce jazzowej, także wyprodukowany przez Xharlie Blacka i Eddiego Cole'a track nie jest aż tak egzotyczną wycieczką muzyczną, jak mogłoby nam się wydawać. Czy reszta "Zagubionych Taśm 2" podąży jednak tą drogą? Pewnie nie, ale przekonamy się już jutro. Jak Wam przypadła do gustu taka odsłona muzyczna Nasa?

Gościnnie w utworze pojawił się kapitalny trębacz Keyon Harold - a już niedługo możecie się spodziewać naszego videowywiadu z Keyonem.

Nas - Jarreau of Rap (Skatt Attack) feat. Al Jarreau, Keyon Harrold [HQ Audio]

Pod spodem oryginalny utwór Al Jarreau z płyty "Breakin Away" z 1981 roku, który posłużył za sampel do numeru Nasa:

[Round, Round, Round] Blue Rondo a La Turk

Mnie osobiście "Jarreau of Rap" przypomniało natomiast o poniższym utworze autorstwa O'hene, o którym pisałem już w roku 2013.

O'hene Savant Intro to 'HIP BOP' ( The not so Brilliant Corners)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>