Peja tłumaczy dlaczego nadal reprezentuje biedę

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-04 12:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

W trakcie niedawnej wizyty w Stanach Peja odwiedził także polskie media. W jednym z wywiadów opowiedział o klasycznym numerze "Reprezentuję biedę", tłumacząc też ciągłą aktualność zawartego tam hasła...

<Reprezentuję biedę> określało całe środowisko, z którego się wywodziłem. Nie chodziło o to, że reprezentuję wyłącznie własną biedę, ale o to, że wywodzę się z takiej społeczności, co też podkreślałem lata temu, wchodząc w mainstream. Dziś mógłbym powiedzieć, że reprezentuję siebie, reprezentuję hip-hop, reprezentuję tę kulturę na całym świecie, ale mógłbym też powiedzieć, że reprezentuję biedę, bo jestem bardzo wyczulony na niesprawiedliwość społeczną i tego typu rzeczy. Moje teksty zawsze były głęboko osadzone w problemach społeczno-ekonomicznych. Ocierałem się o politykę i problemy z marginesu" - mówił Peja w rozmowie z Polish Mamą Bez Cenzury (video na dole artykułu).

Raper dodał, że miejsce startu nie przekreśla powodzenia, bo umysłem i zaangażowaniem dojść można daleko: " Jeśli odpowiednio się wyedukujesz i zainwestujesz w siebie, to rozwijając swoje pasje, osiągniesz sukces"

fot u góry. Druga Strona Ulicy / Dagmara Szewczuk

Przypomnijmy, że "25_godzin" jest jedną z płyt, na które zagłosować możecie w naszym plebiscycie na Najlepszą Płytę Grudnia.

Sprawdź też:

Peja podsumowuje rok 2018 i składa życzenia na 2019

Peja mówi o długowieczności i daje rady młodym

DJ Decks o stosunkach z Peją i beefie Szpaku-Bezczel

Peja podsumowuje singlem ostatnie 15 lat życia - "Życiówka"

Peja i Magiera w newschoolowej odsłonie! Tytułowy singiel z albumu

Peja/Slums Attack feat. Stan Borys "Głucha Noc 2" - teledysk i info o płycie

Peja o swoim hype'ie, przemianie, nowej szkole, Zielonej Górze, rodzicielstwie - monolog

Peja i Waldemar Kasta razem na scenie po raz pierwszy od beefu!

Peja, Hemp Gru i Kasta na wspólnym koncercie - fotorelacja

Peja: "Igi i Multi są bardziej autentyczni niż wielu szanowanych graczy na scenie"

Peja: "Stare barany robią trap jednocześnie dyskredytując młodych"

Peja krytycznie o Szpaku a Paluch pyta: "My plamimy kulturę?"

Peja Wywiad w Chicago

Tagi: 

On
Peja wie jakie płytkie osoby słuchają dzisiaj tego gatunku i czuję że musi im wytłumaczyć by nie brali dosłownie wszystkiego - tak powinien brzmieć tytuł artykułu a same takie wywody zawdzięczamy post-milenialsom
ona
Rych skoncz i wstydu oszczędź. Przeciez ta Twoja nowa plyta to totalna bieda. Usiadz na dupie. Przepros i wracaj do podziemia. Chlopie skonczyles sie i tyle. Czegos tu nie rozumiesz? Nic wiecej w HH nie osiagniesz. Kolejny glopi madry z farmazonami na ustach i w dodatku hiokryta. Dobrze wszyscy wiedza gdzie teoje korzenia, ale ktos Ci musi powiedziec, ze sie wypaliles.
reff
Po 25 latach ma prawo się w pewien sposób wypalić - nikt tak długo w naszym krajowym rapie nie był na szczycie i pewnie nikt już tak długo na nim nie będzie. Nie zmienia to faktu, że poziom płyty 25h to 2 szczeble wyżej niż DDA i mniej więcej ten sam poziom lub o 1 szczebel wyżej od Remisji. Albo nie słuchałeś tego krążka wcale, albo zrobiłeś 1 odsłuch i stąd Twoje zdanie. Płyta Peji i Palucha mnie też nie siadła za pierwszym razem, ale jakbym miał dawać oceny większości ich płyt po 1 odsłuchu to w najlepszym wypadku byłoby to może 7/10. Zarzucać hipokryzję przez zmianę zdania po wielu latach to totalna dziecinada. Nie znam w życiu żadnej osoby, która od początku po grobową deskę nie zmieniłaby zdania w różnych kwestiach. Każdy człowiek jest w takim przypadku hipokrytą? Bo wraz z wiekiem i zdobytym doświadczeniem zmienia się podejście do życia i pewnych spraw? Radzę dorosnąć - Kękę, Paluch, Tede, Sokół i wielu innych - oni też są hipokrytami? bo na przestrzeni lat zmienili zdanie w niektórych kwestiach? Ale to Peja jest teraz hejtowany za występ w Agencie - ponad 8 lat po beefie z TDF. Śmiać się chce, że nie można po tylu latach zmienić światopoglądu... :)
Anonim
Mordo te niedojebane pryszczate stuleje i tak nie skumaja ocb szkoda twojego czasu pozdro
Rychu peja potancowka
Hajs się nie zgadza, chyba trzeba wystąpić w tańcu z gwiazdami i nagrać z pikejem.
Halo
Może oaoby ,ktore tak ladnie się wypowiadają powiedzą o swoich osiagnieciach i jakiego typu autorytetem są dla innych ,a nastepnie jeszcze nue kupili maści na ból dupy skoro tak dobrze wiedzą jak żyć i czuć. Jak komuś nie pasuje to nie słucha. W obecnych czasach jest w czym wybierać.
pejaktewtrjest
Peja kiedyś nawijał "Tede kurwą jest", teraz Tede powinien wypuścić diss "Peja kurwą jest"
Anonim
Człowieku to było 10 lat temu. Zapytaj sam siebie za 10 lat czy jesteś taki sam czy tak samo postepujesz i myślisz?. Jeśli tak to znaczy że sie mentalnie zatrzymales w rozwoju
kkoo
i do dziś te słowa Peji są aktualne, więc nie wiem typie o co ci chodzi :D

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>