Da Vosk Docta "Le Jus" - teledysk i premiera albumu!

video
dodano: 2018-09-03 15:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Wydany 31 Sierpnia “303K” to drugi album wrocławskiego producenta znanego jako Da Vosk Docta. Album ukazał się nakładem wytwórni SOHO Palace, zarówno na CD jak i na portalach streamingowych. Obecnie DVD pracuje nad kolejnymi projektami, skupiając się zarówno na komponowaniu nowych utworów jak i doskonaleniu umiejętności realizacji dźwięku, miksu i masteringu nagrań.

Album to 45 minutowa wycieczka do słonecznych wybrzeży basenu Morza Śródziemnego, gdzie chwile beztroski przeplatają się z momentami refleksji i zadumy. Wszystkie 14 utworów to wypadkowa przemyśleń autora na temat życia w mieście, imprez, podróży i pojmowania szczęścia, a także gloryfikacja hedonizmu, na którą cień rzuca świadomość własnej śmiertelności. Na płycie możemy się także doszukać nieoczywistych odniesień do sztuki współczesnej, popkultury oraz kinematografii, a ich skojarzenie pozostaje w gestii odbiorcy.

Da Vosk Docta to urodzony w 1991 r we Wrocławiu producent muzyczny. Znudzony tworzeniem klasycznych samplowanych bitów, rozpoczął eksperymenty z muzyką elektroniczną. Z biegiem lat DVD stworzył szereg utworów, które odbiły się szerokim echem wśród słuchaczy, osiągając łącznie miliony wyświetleń i przyciągając tłumy fanów do klubów oraz na festiwale. W 2017 ukazała się pierwsza, ciepło przyjęta płyta Even If You Didn’t Expect It, na której producent postarał zaprezentować się słuchaczom od zupełnie innej strony niż dotychczas. Rok później, pod koniec wakacji 2018 ukazał się drugi krążek pt. 303K - gdzie producent sięgnął po wakacyjny, ale jednocześnie nostalgiczny klimat, starając się wciągnąć odbiorcę w słodko-gorzki klimat melancholii w tropikach. Początkowo utwory DVD były mieszanką trapowych bitów oraz ciężkich, przynoszących na myśl witch-house syntezatorów. Z czasem jego styl zaczął robić się coraz bardziej melodyczny i lekki, jednocześnie zachowując “to coś”, co wyróżniało go na tle innych producentów. Głównym założeniem od zawsze jednak było wywołanie u odbiorcy emocji, raz smutnych i nostalgicznych, innym razem wesołych i budujących.

 

Da Vosk Docta - Le Jus (official video from "303K")

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>