Po sąsiedzku - przegląd niemieckiego rapu #5

Dardan

To już piąta część cyklu, w którym staram się przedstawić najciekawsze premiery tygodnia w niemieckicm rapie. Można by rzec "I got 5 on it". W tym tygodniu nowy materiał wypuścili m. in. Dardan, Kontra K, Yonii, Ahzumjot, Moe Phoenix, Fantastischen Vier i wielu innych.

Dardan co za flow, Oster co za bit! Jump jak Mario albo Adam Małysz. Teledysk do kawałka "Jump" promuje nadchodzący album Dardana "Dardy Luther King", którego premiera już 6. lipca.

Teledysk do kawałka "Hunger" ("Głód") od Kontra K promujący album "Erde und Knochen", którego premiera została przewidziana na 11. maja 2018 roku.

Yonii nie zwalnia tempa. Support na trasie 187 Strassenbande, a teraz kolejna premiera teledysku do kawałka "Direction" wyprodukowanego przez Lucry

"To znów nie twój rok" - chyba nikt nie zna lepiej tego uczucia niż sam Ahzumjot. Od ok. 2012 roku uznawany za kolejną nadzieję niemieckiego rapu i kandydata na gwiazdę, jednak do tej pory jego kariera nie nabrała diametralnego rozwoju. Cały czas szanowany w podziemiu i krytyktów, jednak raczej niezauważany w mainstreamie. Może 2018 będzie jednak jego rokiem?

Nowy teledysk od Marvin Game`a z gościnnym udziałem OG Keemo i Mortena do kawałka "50 x 100 x 1000 x Mio". Signeil promuje zbliżającą się trasę koncertową Marvin Game`a

Nowy teledysk od berlińskiego crew Garma Kang do kawałka "Nie" ("Nigdy") i wydaje mi się, że jest to również ich pierwszy face reveal.

Kolejny teledysk promujący nadchodzący album "Noe" Moe Phoenixa do albumu NOE. Temat dość typowy jak na R&B - M.I.Ł.O.Ś.Ć.

Czwarty teledysk promujący najnowszy album Juse Ju "Shibuya Crossing" z gościnnym udziałem Danger Dana do kawałka Propaganda. Bit został wyprodukowany przez C.O.W. 牛

Drugi teledysk do kawałka "Windy City", który zapowiada album Pimfa o tym samym tytule. Premiera 30. marca 2018.

Luźny teledysk od Jacy do kawałka "Guck mich an" wyprodukowanego przez Skool Boya i MARU

Nowy wychowanek wytwórni Life From Earth, znanej między innymi z wypromowania Yung Hurna, wypuścił w ten piątek darmowy mixtape "Rudeboii". "iWNBDS" jest drugim teledyskiem promującym ten album.

Można pozazdrościć tylko pracowitości wychowankowi Bausy - Reezy`emu. Dwa wydawnictwa w ciągu tygodnia. Teledysk "poptarts 198" promuje "tropfenemoji", natomiast kawałek "testament 1995" darmowy album "feueremoji". More money, less friends.

Sylabill Spill nadal tworzy grime. Teledysk do kawałka Druck wyprodukowanego przez producenta AON Choukri promuje wydawnictwo "Auf grime"

Drugi teledysk promujący nową płytę dziadków niemieckiego rapu - Fanta 4 z gościnnym udziałem piosenkarza Clueso

Nazwa kawałka nawiązuje do hitu Lil Pumpa. Promuje on nadchodzący album MAULIego "autismus x autotune", którego premiera została zapowiedziana na 20, kwietnia 2018 roku.

reklama
polski rap gówno
glo up dinero gang. 1 joke - seyed
dom
Faktycznie fajnie byłoby to na końcu dodawać w jednej playliście
adi
widać same niemce
ameryczka ssie
Tylko niemiecki rap, i to jest brzmienie a nie jakaś ameryczka, jak nie sto razy to samo zdanie to to samo mozolne flow.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>