Po sąsiedzku - przegląd niemieckiego rapu #3

Fler. RIP LENNOX.

Kolejny tydzień, kolejne liczne premiery nowych kawałków na niemieckiej scenie, a wśród nich chyba jeden z najbardziej popularnych niemieckich raperów wśród Polaków - Fler. Sporo starych dobrych znajomych, sporo newcomerów oraz sporo elementów R&B - do wyboru, do koloru.

"Nie robicie trapu, jesteście podróbkami Booby". Kolejny teledysk Flera promujący album "Flizzy", który ukaże się już 23. marca. "Bracie, jej tyłek wygląda jak brzoskwinia, czy byś, czy byś? Uwierz mi, że też byś"

Międzynarodowe kolabo z Kay Onem, gościnnie swoje zwrotki dali Massari oraz sam Tory Lanez. Oczywiście nie mogło zabraknąć ich w tym teledysku. Mieszanka popu, orientalnych klimatów, dancehallu i rapu.

Teledysk promujący album Caspera wydany w ubiegłym roku "Lang lebe der Tod" ("Niech żyje śmierć"). Mieszanka rocka, rapu i odrobiny popu. "Oni robią dzieci, my miłość / oni liczą porażki, my zwycięstwa"

RNG Family. Świeże R&B od Niqo Nuevo wyprodukowane przez niego samego. "To brzmienie prosto z Berlina, nie żadne amerykańskie bity"

Fard nie zwalnia tempa i wypuścił kolejny już teledysk promujący album "Alter Ego 2", który ukazał się w zeszłym tygodniu. Fard jest ANTI, czyli bitewne wersy na najwyższym poziomie.

"Papier, nożyce, kamień, pierwszy kanak, który dostarcza same hity". Teledysk promujący nachodzący album Moe Phoenixa "Noa", który ukaże się 20 kwietnia. Kolejna premiera niemieckiego R&B w tym tygodniu.

Plusmacher jest wierny swojej tematyce i jest to po raz kolejny pusha rap. Dobry pusha rap. Dilowanie i krycie się przed policją. Dzień jak codzień.

Ahzumjot nie daje o sobie zapomnieć i wypuścił kolejny luźny kawałek. "Bycie przyjaciółmi" i lojalność bywa czasem ciężka, A do J tematyzuje ten problem w najnowszym tracku.

NARU to najnowszy nabytek wytwórni Live From Earth znanej przede wszystkim z wypromowania Yung Hurna. Teledysk zapowiada darmowy mixtape Rudeboii, który ukaże się już 23. marca.

Można tylko pozazdrościć pracowitości. Dwie epki w miesiąc. Jeden tydzień, dwa teledyski. Beichte promuje EPkę z zeszłego miesiąca "Sünder", natomiast "Geh" EPkę "Sie", która ukazała się w Dniu Kobiet.

Pierwszy wykonawca debiutującej wytwórni zespołu Genetikk, który rozstał się z labelem Selfmade Records. TIAVO zgrabnie łączy rap z elementami rocka. Teledysk promuje album "Oh Lucy", który ukazał się w tym tygodniu.

Biały chłopak o brązowych oczach poświęcił cały teledysk popularnej maskotce-małpie linii odzieżowej Bape w wersji dziecięcej. Niektórzy widzą w nim młodego Rina. Fuck Thupreme, Tylko Bape!

Austriacki raper Crack Ignaz zaprezentował swoją twrórczość na chyba najładniejszym kanale muzycznym na youtubie: COLORS Berlin. Polecam sprawdzić ten kanał. Ciekawość wzbudza użyty tag na początku kawałka - "Pracuj szybciej", który powstał najprawdopodniej przez to, że album nagrywany był w wiedeńskim studio, którego właściciel ma polskie korzenie.SWAH!

Tytułowy teledysk promujący album zamaskowanego rapera 18 Karat, którego premiera odbyła się w tym tygodniu. Agresywne rap o dealerce. Album został wydany w Banger Musik, wytwórni Farid Banga.

Teledysk od reprezentantów Immer Ready, czyli Holy Modee z gościnnym udziałem Bimbo Beutlina w produkcji "ManiGold". Wierni tematyce "Weed, Hoes, Money, Gold".

Kolejny świeży debiutant na niemieckiej scenie. Teledysk "Unfollow" promuje EPkę Henny & Sprite vol. 2. Mamy nadzieję, ze nie przestaniecie śledzić popkillera na fejsbuku. ;-)

Tytułowy kawałek zbliżającego się wielkimi krokami wydawnictwa Juse Ju "Shibuya Crossing" wyprodukowany przez Torky Torka. Teledysk został nakręcony również na tym największym przejściu dla pieszych w Tokio.

Teledysk "Delorean" promujący najnowszy album Vegi "V". Popowo jak chyba nigdy u Vegi.

Singiel "New Jack City" promuje album Du Maroca "Mocro", którego premiera została zaplanowana na 4. maja. Agresywne flow, agresywne treści.

Młody reprezentant Azzlacków Enemy wypuścił teledysk "Nimm mich mit" promujący wydawnictwo "Portami Via"

Teledysk od znanej w Polsce ekipy 102 Boyz: Cola z Jackiem Danielsem.

polski rap gówno
gudg
penner
twój stary
polski rap gówno
Ale który bo mam dwóch?
etyben1
przydałaby się jakaś playlista do tego cyklu jak przy Trillest

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>