Coolio ""Gangsta's Paradise" było darem i klątwą" - videowywiad

Pamiętam jak w 1996 roku jako mały brzdąc zajarany Michaelem Jordanem i chicagowskimi bykami olgądałem w kółko "Space Jam" i słuchałem ścieżki dźwiękowej na wygranej w McDonaldzie kasecie (co za czasy...). Jednym z numerów, stworzonych specjalnie na potrzebny filmu był niezwykle chwytliwy, pozytywny "The Winner" autorstwa Coolio. Kilka lat później na koloniach odkryłem film "Młodzi Gniewni", kasetę "Gangsta's Paradise", następnie "My Soul"... i zajawka Coolio wkroczyła na najwyższe obroty

Jednocześnie z początkiem nowego millenium kariera wykręconego, charyzmatycznego MC rodem z Compton niestety straciła swój rozpęd, a Coolio stopniowo zaczął tracić wypracowaną w połowie lat 90. pozycję gwiazdy. Co działo się w tym okresie za kulisami i czemu El Cool Magnifico tak zniknął ze sceny po wydaniu trzeciego albumu "My Soul"? Jaka jest historia powstania ultrahitowego "Gangsta's Paradise" w duecie z L.V.? Jak wspomina legendarną nagraniową z 2Pac'iem? Sprawdzajcie nasz popkillerowy videowywiad z Coolio, nakręcony przy okazji koncertu w klubie XOXO Party.

Rozmowa: Marcin Natali, Tomasz Przytuła
Tłumaczenie: Marcin Natali
Video: The Distance Vision
Fot. u góry: Darek Radel (WEST)

 

Tagi: 

bbc
Smutne, że tak spier***** wywiad.
.......................
no co ty he , 18:49 , 12 marca
ZZZ

Coś słabo się przygotowaliście do wywiadu, skoro nie znaliście tego numeru z L.V. Coolio, czyli gość po pięćdziesiątce, przygodach z crackiem i innymi używkami pamięta teksty kawałków, sypie historiami jak z rękawa. Z Waszej strony za to nic ciekawego nie usłyszałem. Szkoda, że Mieczysław nie robił wywiadu.

Marcin Natali

Zawsze prowadząc wywiad zaczyna się od ogółu do szczegółu. Mieliśmy listę z 20 pytań, zdążyliśmy zadać może pięć bo skończyl się czas, ale research mieliśmy dobry. Dla mnie najciekawszym wątkiem osobiście było właśnie to, co się stało z Coolio po My Soul i czemu tak zniknął ze sceny - co wyjaśnił pięknie i obszernie. Numeru z L.V. z soundtracku do Gang Tapes nie znaliśmy, ale też nie był to nie wiadomo jaki hit, sam Coolio wie, że przemknął bokiem ;) A całościowo to chyba jednak o to chodzi w wywiadach, żeby to artysta mówił ciekawie i się rozgadał, czyż nie? Jeśli podobały Ci się historie, którymi Coolio rzucał z rękawa w odpowiedzi na nasze pytania, to tylko to się liczy. Pozdr

ZZZ

No i gitara. Wątek z tym co się z nim stało rzeczywiście dobry, ale reszta (w większości) znana.
Nie mówię, że kawałek był jakoś wielce popularny i znany, ale jeśli chodzi o ich wspólne numery, to jest według mnie zdecydowanie się wyróżnia.
Że tak spytam: ile czasu mieliście na pogadanie z nim?

267ds
A to nie Mietek zza kadru pytał o Rappin 4 Tray? To był chyba jego głos...

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>