Smif-N-Wessun "Współpraca z 2Paciem naładowała nasze akumulatory" - videowywiad, cz.1

Nowojorski duet Smif-N-Wessun śmiało mogę zaliczyć do swoich największych muzycznych inspiracji z czasów dorastania. Wciąż ze szczerym uśmiechem na twarzy sięgam pamięcią do czasów, kiedy odtwarzanie "Dah Shinin'" było codziennym rytuałem wprowadzającym mnie w arkana amerykańskiego rapu. Charyzmatyczni reprezentanci Brooklynu zawsze imponowali swoją naturalnością, umiejętnością zainteresowania słuchacza i niegasnącym, wojowniczym nastawieniem, dzięki któremu ich teksty do dziś brzmią jak autentyczne doniesienia z pierwszej linii frontu. Mistrzowie mikrofonu, uliczni poeci lojalni swoim zasadom - jakkolwiek by nie nazwać tych dwóch legenarnych postaci z wytwórni Duck Down, w bezpośrednim kontakcie okazali się wyjątkowo sympatycznymi, bardzo otwartymi i rozmownymi ludźmi. Mogliśmy się o tym przekonać podczas 40-minutowego wywiadu, który przeprowadziliśmy ze Smif-N-Wessun trzy miesiące temu, przed ich warszawskim koncertem. Jakie wątki poruszyliśmy przy okazji tej rozmowy?

Z prezentowanej dziś pierwszej części wywiadu dowiecie się jak legedarny duet wspomina czasy przynależnośości do jednego z największych gangów Nowego Jorku, dlaczego "Dah Shinin" uznawane jest za klasyk złotej ery, w jakich okolicznościach Tek i Steele poznali Tupaca Shakura i jak odbywały się sesje nagraniowe do jednoczącej w zamierzeniu oba wybrzeża USA płyty "One Nation". Dla fanów Tupaca ten wywiad to zresztą nie lada gratka - o legendarnym, wciąż nieodgadnionym w pełni artyście, którego Tek i Steele mieli okazję poznać bardzo dobrze, rozmawialiśmy bowiem aż 9 minut! Ponad to dowiecie się m.in., jak wyglądała znajomość raperów z takimi ikonami jak The Notorious B.I.G. i Puff Daddy.

Drugiej części wywiadu spodziewajcie się w niedzielę.

Rozmowa, tłumaczenie: Tomasz Przytuła, Marcin Natali

Zdjęcia, montaż: The Distance Vision (Fanpage)

]

EDIT: Pod spodem druga, finalna część wywiadu (opis):

Nieistotne
W jednym z pytań jest podany fakt rozpadu O.G.C Czy mógłby ktoś powiedzieć kiedy oficjalnie to nastąpiło i co było przyczyną? Z góry dzięki
Tomasz Przytuła

Cieżko dokładnie umiejscowić to w czasie, ale na pewno do rozpadu grupy przyczyniła się porażka wydawnicza ich drugiej płyty. OGC's personalnie nie mają ze sobą konfliktu, ale najwyraźniej doszli do wniosku, że nieopłacalna jest już dalsza współpraca. Solowo wciąż nagrywają, już raczej dla samej zajawki. Na początku 2016 Starang puszcza nowy mixtape, do którego dograł się m.in. Louieville. Wspólnego albumu raczej nie planują.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>