Jakub Żulczyk broni Bonusa RPK: "Ta sprawa to niebezpieczny precedens"

Jakub Żulczyk, czyli pisarz i współscenarzysta "Belfra" również stanął w obronie Bonusa RPK. Podobnie jak Diox zauważa, że wykorzystywanie fragmentów utworów muzycznych jako dowodów w postępowaniu karnym jest absurdalne. "Bonus nie jest bandytą, jest raperem i biznesmenem, wszystko co robi, jest w pełni transparentne." - możemy wyczytać na fanpage'u Jakuba Żulczyka.

Poniżej prezentujemy całą wypowiedź pisarza:

"Nie wiem czy kojarzycie Bonus RPK (Artysta Kombinator). Ja kojarzę, lubię i cenię - to szczery i uczciwy człowiek, który robi szczery i hardcorowy rap. Bonusowi grozi teraz 5 lat więzienia w sprawie o obrót dużą ilością narkotyków, sprawa jest bardzo bulwersująca, bo jedyną poszlaką i dowodem w sprawie jest pomówienie tzw. małego świadka koronnego. Bonus nie jest bandytą, jest raperem i biznesmenem, wszystko co robi, jest w pełni transparentne. Miał szereg rewizji w studio, firmie, mieszkaniu. Oczywiście, podczas nich nic nie znaleziono. Mimo to, może zniknąć na 5 lat jedynie z powodu obciążających zeznań. Jako dowód przez prokuraturę - co jest szczytem absurdu - w sądzie są przytaczane też jego kawałki. Ludzie, przecież gdyby mnie sądzono po "Ślepnąc" i "Wzgórzu", wyszedłbym może na 70-te urodziny.
Rozumiem, że jako znany w całej polsce raper może być teraz łatwym i smacznym łupem dla prokuratury.
Rozmawiałem dzisiaj z Bonusem przez telefon, i obiecałem mu pełne publiczne poparcie, którego niniejszym udzielam.
Szerujcie, nawet jeśli nie lubicie polskiego hip-hopu bo ta sprawa to niebezpieczny precedens. #freebonusrpk #stoppomówieniom"

tiaa
Bonus to patus jakich mało, ale żeby dowodem były teksty? Jak macie coś na niego to spoko, a jak nie to wypierrrr.... To jaki ktoś prowadzi styl życia jest tylko i wyłącznie jego sprawą póki nie robi krzywdy innym. Mimo, że nie słucham RPK, drażni mnie takie uliczne gwiazdorzenie to rzeczywiście wygląda na niebezpieczny precedens. Także choć sam się sobie dziwię, że to mówię to trzymam kciuki Bonus. A debile bronią sądów w imię państwa prawa... Cyrk na kółkach...
Brake96IWS
Promujecie jakieś gówno na forum o rapie, a jak Erking wydał "W Proszku" to nikt nie piśnie nie słówka na portalach, przy czym brak obrony no name'owością bo koło RAW Soula nie dało się przejść obojętnie, wtedy to jako mogliście go promować bo wjeżdżali z teledyskiem, coo ??

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>