Wysoko ponad gatunkami – Chilli Crew debiutuje

kategorie: News, Premiery, R&B, Reggae, Rock, Soul
dodano: 2017-11-15 23:00 przez: IronMedia (komentarze: 0)

7 listopada swoją premierę miał debiutancki album zespołu Chilli Crew zatytułowany „a Ty”. Próba zdefiniowania inspiracji gatunkowych na nowej płycie, kwitowana jest przez band – słusznie zresztą - jako pisanie kijem po wodzie. To po prostu muzyka.

Składająca się z doświadczonych muzyków (m.in. ex-Star Guard Muffin) formacja Chilli Crew zadebiutowała pierwszym pełnym albumem.  – Włożyliśmy całych siebie w tę płytę – mówi Kuba Qbass Wojciechowski, basista i producent Chilli Crew. –  To Chilli Crew w swojej najbardziej krystalicznej postaci, wymakające się usilnym próbom gatunkowego szufladkowania, które są jak pisanie patykiem po wodzie. To muzyka płynąca prosto z naszych serc i umysłów. Album „a Ty” jest dla nas jako zespołu dziełem kompletnym i skończonym. Oddajemy go Wam. – dodaje muzyk.


Ostatnim singlem promującym „a Ty” jest utwór „Pytam”:

Chilli Crew - Pytam (Official Video) – Utwór opowiada o rzeczywistości sennej – komentuje singiel Martyna Baranowska, wokalistka Chilli Crew. – O tym, że czasami sny mogą powiedzieć dużo o nas samych, pogłębić naszą samoświadomość. Podczas snu mamy okazję skonfrontować się z samym sobą i być może dzięki temu troszkę lepiej się poznać, choć to nie łatwa sztuka, bo język symboliczny nie jest prosty. Wydaje mi się, że obrazek świetnie współgra z treścią utworu. W końcu jesteśmy mikrokosmosem – dodaje.

Produkcją krążka „a Ty” zajął się Kuba Qbass Wojciechowski, który wraz z realizatorem Szymonem Orchowskim, nadali albumowi poruszającemu się w gatunkach soul, r&b, rap analogowe, ciepłe brzmienie. Krążek zostanie wydany nakładem Catch Them Live.
Nowy album Chilli Crew będzie promowany trasą koncertową „a Ty Tour”, której pierwsze czternaście koncertów odbędzie się jeszcze w 2017 roku:
„a Ty Tour 2017”:
11-XI / Sulęcin
12-XI / Żary        
16-XI / Wrocław
17-XI / Świdnica
23-XI / Gdańsk
24-XI / Toruń
25-XI / Jarocin
26-XI / Jawor
30-XI / Warszawa
01-XII / Płock
02-XII / Ostrów Wlkp
03-XII / Brzeg
16-XII / Gorzów Wlkp.
29-XII / Szamotuły
Więcej informacji na www.chillicrew.com

Chilli Crew istnieje od 2012 roku. Poruszający się swobodnie na styku takich gatunków, jak soul, r&b, rap a nawet reggae czy rock kwintet z hipnotyzującym wokalem Martyny Baranowskiej zdążył już zdobyć uznanie na polskiej scenie. Muzycy Chilli Crew współpracowali m.in. z takimi artystami, jak: Kamil Bednarek, Percival, Exodus 15, Gaga Zielone Żabki, Capleton (JAM), Stephen Newland (JAM), Mesajah, Dean Fraser (JAM), Bethel czy Hetane. „a Ty” będzie pierwszym oficjalnym albumem długogrającym Chilli Crew. Póki co, formacja ma na koncie singiel „Easy To Say”, EP-kę „Miłości” oraz udział w składankach „Our Roots Are Here”, „Ladies & the City” i „Our Roots Are Here 2”. 7.11.2017 roku Chilli Crew wydaje debiutancki LP zatytułowany „a Ty”.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>